پایگاه خبری هامپوئیل
0

بیمارستان مراغه به جمع شبکه بین‌المللی بیمارستان‌های ارتقا دهنده سلامت پیوست

بیمارستان مراغه به جمع شبکه بین‌المللی بیمارستان‌های ارتقا دهنده سلامت پیوست
بازدید 57

بیمارستان امیرالمومنین(ع) در مراغه به شبکه بین المللی بیمارستان‌های ارتقا دهنده سلامت ملحق گردید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رئیس این بیمارستان در آذربایجان شرقی اعلام کرد که به دلیل نقش موثری که در بهبود شاخص‌های سلامت شهروندان مراغه و مناطق مجاور داشته است، این بیمارستان توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از بیمارستان‌های ارتقا دهنده سلامت در فهرست قرار گرفته است.

دکتر سیروس جوانی اظهار داشت: تا کنون ۹ بیمارستان در کشور موفق به دریافت این گواهی شده‌اند. وی افزود: طرح ارتقای سلامت شهروندان، بیماران و کارکنان در این بیمارستان در همکاری با دبیرخانه شهر سالم طی چهار سال اجرا شده است.

به گفته جوانی، بیمارستان‌ها در کنار ارائه خدمات درمانی به بیماران شهرهای مختلف منطقه، نقش بسزایی در حفظ سلامتی و پیشگیری از گسترش بیماری‌ها ایفا می‌کنند.بیمارستان مراغه به جمع شبکه بین‌المللی بیمارستان‌های ارتقا دهنده سلامت پیوست

استاندارد سازی فضا و امکانات، برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویج فرهنگ زندگی سالم برای بیماران و کارکنان، از جمله اقداماتی است که برای ارتقای شاخص‌های سلامت در بیمارستان انجام شده است. رئیس این بیمارستان اظهار کرد که تا کنون در ۳۳ کشور جهان ۶۰۰ بیمارستان و مرکز آموزشی درمانی، موفق به دریافت این گواهینامه شده‌اند. او همچنین افزود که بیش از ۳۰ درصد خدمات بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه به ۱۰ شهر در جنوب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی ارائه می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *