پایگاه خبری هامپوئیل
0

مراغه میزبان اختتامیه جشنواره شهر سالم و ایمن بود

مراغه میزبان اختتامیه جشنواره شهر سالم و ایمن بود
بازدید 24

آیین اختتامیه اولین جشنواره رسانه‌ای برنامه شهر سالم و ایمن مراغه به مناسبت هفته مراغه برگزار گردید و از بین ۱۱ اثر برگزیده، آثار ارزشمند اصحاب رسانه شهرستان مراغه که به محوریت موضوعات مرتبط با برنامه شهر سالم مراغه بودند، تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، در اطلاعیه‌ای از سوی روابط عمومی برنامه شهر سالم مراغه، اعلام شد که در مراسم اختتامیه اولین جشنواره رسانه‌ای برنامه شهر سالم و ایمن مراغه، از بین ۱۱ آثار برگزیده ارائه شده توسط اصحاب رسانه شهرستان مراغه که به موضوعات مرتبط با برنامه شهر سالم مراغه متمرکز بودند، تقدیر به عمل آمد.

هدف از برگزاری این جشنواره شامل افزایش نقش و فعالیت اصحاب رسانه در ارائه اطلاعات مربوط به عملکرد برنامه شهر سالم مراغه، جذب همکاری اصحاب رسانه در ترویج مفاهیم سلامت، انتشار پیام‌های معتبر سلامت و ترویج مطالبه‌گری صحیح در زمینه سلامت، و همچنین ایجاد فضای فعال و پویا در رسانه‌های شهری بود.

در این جشنواره، آثار برگزیده در دسته‌های مختلف اعم از سرمقاله، مقاله، مصاحبه و گزارش، خبر، طراحی و صفحه‌آرایی، و همچنین بخش ویژه برای آثار تولیدی توسط شهروندان و کاربران عمومی و فضای مجازی ارائه شدند.

محورهای این جشنواره شامل کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ترویج سلامت در فضاهای عمومی، پیشگیری از تصادفات راهی، مقابله با بحران‌ها و فوران‌ها، سلامت و ایمنی در محیط‌های آموزشی، و ترویج سبک زندگی سالم بود.

برگزارکنندگان این جشنواره شامل شورای اسلامی، شهرداری مراغه و دانشکده علوم پزشکی مراغه بودند، و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان مسئولیت دبیری علمی این جشنواره را بر عهده داشتند.

این جشنواره با رعایت سیاست‌های دبیرخانه برنامه شهر سالم و ایمن مراغه از سال ۱۴۰۲ آغاز شده و پس از داوری آثار، مراسم اختتامیه آن به مناسبت هفته مراغه در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار گردید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *