پایگاه خبری هامپوئیل
0

ضرورت هم‌افزایی وکلا و دانشگاهیان برای ارتقای نظام قضایی

ضرورت هم‌افزایی وکلا و دانشگاهیان برای ارتقای نظام قضایی
بازدید 32

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه تأکید کردند که ارتباط وکلا با جامعه دانشگاهی امروز، یکی از ضروریات حقوقی و قضائی جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، این دانشگاه به همراه کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان‌شرقی، یک تفاهم‌نامه علمی-پژوهشی را امضا کرده‌اند.

در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه اظهار داشتند که این دانشگاه با داشتن هیئت علمی در رشته حقوق و با سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری، ظرفیت لازم برای همکاری پژوهشی و آموزشی با کانون وکلا را دارد.

بابک پورقهرمانی، با اشاره به تاریخچه رشته حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی مراغه و وجود مرکز تحقیقات حقوق در این دانشگاه، افزود: ارتباط وکلا با جامعه دانشگاهی از جمله نیازهای حقوقی و قضائی امروز جامعه است.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد که بیشترین تعامل با کانون وکلا را دانشگاه آزاد اسلامی دارد. او افزود: در سال گذشته، حدود ۶۰۰ کارآموز در سطح استان آذربایجان‌شرقی آموزش دیدند و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد بیشترین پشتیبانی و همکاری را با کانون وکلا داشتند.

حسن فرهودی‌نیا افزود: کانون وکلا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ارتقاء و به‌روزرسانی دانش حقوقی اعضای کانون وکلا بهره خواهد برد.

به گزارش آنا؛ در ادامه این مراسم، نمایندگان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان‌شرقی تفاهم‌نامه را در چهار ماده به مدت پنج سال امضا کردند.

مواردی که در این تفاهم‌نامه آمده است شامل استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های یکدیگر در زمینه‌های پژوهشی و آموزشی، انجام داوری و نظارت بر پروژه‌های تحقیقاتی، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی کوتاه‌مدت، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی ـ کاربردی موردنیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، تألیف و ترجمه مراجع، متون، کتب و دانشنامه‌های علمی مورد نیاز کانون، کمک به ایجاد ارتباط و همکاری بین محققان، استادان، دانشجویان و کارآموزان و ارتقای مطالعات و پژوهش‌های حقوقی و قضائی است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *