پایگاه خبری هامپوئیل
0

بنیاد 15 خرداد در کنار 1500 کودک کم شنوا و ناشنوا

بنیاد 15 خرداد در کنار 1500 کودک کم شنوا و ناشنوا
بازدید 20

۱۵۰۰ کودک کم‌شنوا و ناشنوا در منطقه شمال غرب کشور توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام حمایت می‌شوند.

یاسر اشراقی، معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام، درباره عملکرد این بنیاد در منطقه شمال غرب کشور اعلام کرد که یک‌هزار و ۵۰۰ کودک کم‌شنوا و ناشنوا در منطقه چهار کشوری از جمله استان‌های زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی برای درمان و کاشت حلزون و خدمات پس از کاشت با حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مورد توجه قرار گرفته‌اند.

اشراقی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق شمال غربی ایران در حوزه‌های سلامت، جوانی جمعیت و عمران اجتماعی اظهار کرد که تا به امروز ۲ هزار و ۲۳۰ کمک‌هزینه درمان به مبتلایان به سرطان و بیماری‌های سخت‌درمان در استان‌های زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی پرداخت شده است.

وی با اشاره به غربالگری ۲۸۵ هزار کودک ۳ تا ۶ سال در منطقه شمال غرب کشور با هدف پیشگیری از تنبلی چشم اظهار کرد که همچنین کمک‌هزینه خرید عینک به ۹۲۳ کودک مبتلا به تنبلی چشم در استان‌های زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی اهدا شده است. به علاوه، ۵۵۵ زوج نابارور نیز در این استان‌ها برای دریافت تسهیلات درمان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

اعلام شد که در منطقه شمال غرب کشور، برنامه‌ای برای تسهیل در اختصاص مسکن به ۸۰۰ نفر از معلولان به اجرا درآمده است. این برنامه تحت عنوان “مثبت حرکت” توسط بنیاد ۱۵ خرداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اقدام به اهدای انواع تجهیزات توانبخشی به ۱۳۸۵ معلول در استان‌های زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی نموده است.

علاوه بر این، در زمینه حمایت از جوانان این مناطق، ۱۴۸۰ بسته لبخند مادری که حاوی اقلام ضروری برای نوزادان تا یک‌سالگی، کارت هدیه برای مادر به ازای هر فرزند و شش ماه پوشک مصرفی برای خانواده‌هایی که فرزند چندقلو دارند، توزیع شده است.

معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد افزود: به منظور تشویق به فرزندآوری و فرزندپروری در این مناطق، ۱۱۷ خانواده با فرزند چندقلو مورد حمایت قرار گرفته‌اند و ۷۷۹ خانواده دیگر که دارای بیش از سه فرزند هستند و از سال ۱۴۰۱ به بعد فرزند سوم را به دنیا آورده‌اند، برای دریافت کارت هدیه به ازای هر فرزند و همچنین دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه معرفی شده‌اند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *