پایگاه خبری هامپوئیل
0

تردد در محورهای کوهستانی آذربایجان شرقی با زنجیر چرخ امکان پذیر است

تردد در محورهای کوهستانی آذربایجان شرقی با زنجیر چرخ امکان پذیر است
بازدید 9

تبریز – ایرنا- غلامرضا رسول زاده، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل آذربایجان‌شرقی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که از شب گذشته بارش برف در برخی نقاط استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد. او تاکید کرد که عبور از محورهای کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان نیازمند زنجیرچرخ است.

رسول زاده اظهار کرد: در حال حاضر، تمام راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.

وی افزود که به دلیل پیش‌بینی بارش برف و باران تا چند روز آینده، رانندگان و مسافران باید موارد ایمنی در رانندگی را رعایت کرده و تجهیزات ایمنی زمستانی را به همراه داشته باشند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه بارش برف در محورهای هشترود – مراغه و اهر – کلیبر همچنان ادامه دارد، بر ضرورت حمل زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی برای مسافرت در این مسیرها تأکید کرد.

رسول زاده اطلاع داد که در زمان شروع بارش‌های زمستانی، گروه‌های راهداری با استفاده از ۱۰۰ تن مخلوط شن و نمک، برف‌روبی و شن‌پاشی را در ۷۰۰ کیلومتر باند از راه‌های استان انجام دادند.

وی همچنین افزود: در این مدت، راهداران استان به ۱۵ خودروی گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

رسول زاده اظهار کرد که بیشترین میزان برف‌روبی در راه‌های ارتباطی چاراویماق، هشترود، اهر، کلیبر، خداآفرین، مرند، هوراند و ورزقان انجام شده است.

وی افزود که در عملیات زمستانی امسال، ۱۲۰۰ نیروی راهداری از ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در سطح ۱۴ هزار کیلومتر راه‌های زیر پوشش و ۳۸ نقطه برف‌گیر و کوهستانی خدمات ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تلفن گویای ۱۴۱ به طور شبانه‌روز در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی پاسخگوی رانندگان و مسافران است، یادآور شد: ترددکنندگان جاده ها همچنین می توانند از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضع آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر