پایگاه خبری هامپوئیل
0

رقابت نفس‌گیر کوه عضله و ستاره کشتی ایران

رقابت نفس‌گیر کوه عضله و ستاره کشتی ایران
بازدید 21

حسن یزدانی به احتمال فراوان پس از ۸ ماه دوری از میادین قرار است در مسابقات رنکینگ مجارستان به میدان برود.

به گزارش خبرنگار ورزشی هامپوئیل، حسن یزدانی پس از انجام عمل جراحی بر روی کتف خود، مدتی از تمرینات کشتی دور بود اما شاخص ترین چهره کشتی ایران، زودتر از پیش برنامه‌ریزی پزشکان، در حال حاضر تمرینات کشتی خود را با کشتی‌گیران نوجوان در مازندران ادامه می‌دهد. او قصد دارد که از دو هفته دیگر تمرینات کشتی خود را طبق روال سابق با کشتی‌گیران بزرگسال آغاز کند.

با وجود شایعاتی که می‌گویند حسن یزدانی به المپیک نمی‌رسد، او این روزها با انگیزه بسیار بالا، تمرینات خود را دنبال می‌کند و به دنبال کسب تجربه سومین حضور در المپیک است. او اظهار کرده که می‌خواهد دومین مدال طلای المپیک خود را نیز به ویترین افتخارات خود اضافه کند.

با توجه به چرخه انتخابی تیم ملی، هادی وفایی پور تنها رقیب یزدانی برای کسب دوبلنده وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ملی در المپیک است. اگر وی در رقابت‌های قهرمانی آسیا مدال طلایی بدست آورد، وارد رقابت انتخابی با حسن یزدانی خواهد شد.

به گفته‌ی شنوندگان، در صورتی که وفایی پور در مسابقات آسیایی به مدال طلایی برسد، به همراه حسن یزدانی در مسابقات رنکینگ مجارستان که از ۱۷ تا ۲۰ خرداد در بوداپست برگزار می‌شود، به میدان خواهند رفت تا چهره‌ی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در المپیک پاریس مشخص شود.

بنابراین، رقابت‌های رنکینگ مجارستان، فرصتی آخرین برای حسن یزدانی پس از مدتی غیبت از میادین است تا وضعیت دقیق او توسط کادر فنی تیم ملی ارزیابی شود و برای راهیابی به المپیک با وفایی پور رقابت کند.

همچنین، احتمال دیگری که وجود دارد، در صورتی که یزدانی آمادگی لازم را در این رویداد نداشته باشد و نتواند به سطح مورد نظر کادر فنی تیم ملی برسد، اضافه شدن گزینه‌ای به نام کامران قاسمپور به مدعیان وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک به صورت انتخابی وجود خواهد داشت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *