پایگاه خبری هامپوئیل
0

رسوایی در فوتبال ایران

رسوایی در فوتبال ایران: [شرح مختصری از خبر]
بازدید 23

با توجه به نتایج به دست آمده تیم‌های فوتبال ایرانی در آسیا، احتمالا از دو سال آینده سهمیه باشگاه‌های ایرانی کاهش خواهد یافت.

به گزارش هامپوئیل، براساس نتایج به دست آمده، در رقابت‌های آسیایی دو سال آینده، احتمالاً فوتبال ایران با کاهش سهمیه مواجه خواهد شد و امارات ممکن است جایگاه ایران را در رده سوم بگیرد. در رقابت‌های فصل ۲۰۲۶-۲۰۲۵، ایران و امارات باید ببینند کدام کشور بیش‌ترین سهمیه را کسب می‌کند. ایران در حال حاضر با اختلاف کمی بالاتر از امارات قرار دارد، اما صعود العین به مرحله بعد در لیگ قهرمانان آسیا یا نتایج بهتر اماراتی‌ها در فصل آینده ممکن است باعث کاهش سهمیه ایران شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی میزان سهمیه ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴ را اعلام کرده است، که طبق آن، ۲ سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم به فوتبال ایران اختصاص داده خواهد شد. این سهمیه برای فوتبال ایران قطعی است، اما از سال بعد ممکن است سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان فصل ۲۰۲۶-۲۰۲۵ به ۱+۱ کاهش یابد، به این معنا که یک تیم در دور گروهی و یک تیم در پلی‌آف شرکت خواهد کرد. این کم‌ترین سهمیه برای باشگاه‌های ایران در تاریخ لیگ قهرمانان آسیاست.

در امتیاز و رتبه‌بندی کشورها، عربستان با ۹۹.۳۹۸ امتیاز رتبه اول را دارد، قطر با ۷۰.۳۳ امتیاز رتبه دوم و ایران با ۶۸.۶۴ امتیاز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. امارات با ۶۷.۳۷۳ امتیاز در رده چهارم قرار دارد. ازبکستان و عراق نیز در رتبه‌بندی قرار دارند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد از فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴، مسابقات باشگاهی را در ۳ سطح مختلف برگزار کند. سطح اول یا الیت یا همان سوپر لیگ و لیگ نخبگان نام دارد، سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا و سطح سوم نیز همان AFC کاپ است.

در لیگ نخبگان ۲۰۲۶-۲۰۲۵، عربستان با ۳ سهمیه رتبه اول را دارد که قطعی شده است. برای رده‌های ۲ و ۳، ۲+۱ سهمیه و برای رده ۴، ۱+۱ سهمیه در نظر گرفته شده است. اما در لیگ قهرمانان ۲۰۲۶-۲۰۲۵، هر تیم در دور گروهی یک سهمیه خواهد داشت و تیم‌های رده ۷ تا ۱۰ همچنین یک سهمیه گروهی و یک سهمیه پلی‌آف و تیم‌های رده ۱

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *