پایگاه خبری هامپوئیل
0

بررسی امکانات جدید آزمایشگاه مرکزی مراغه

بررسی امکانات جدید آزمایشگاه مرکزی مراغه
بازدید 16

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه اعلام کرد که آزمایشگاه مرکزی این دانشکده با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته آزمایشگاهی جهان، تجهیز گردیده است.

به گفته ایشان، این تجهیزات به دنشکده علوم پزشکی مراغه به‌وسیله یک طرح مشترک بین وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی اختصاص یافته است.

در این طرح، هشت دستگاه پیشرفته شامل سل کانتر، اتو آنالیزر بیو شیمی، الایزا پروسسور اتومات و میکروسکوپ به آزمایشگاه مرکزی دانشکده افزوده شده است.

هدف از نصب این دستگاه‌ها، به‌روزرسانی زیرساخت‌های آزمایشگاهی به تطابق با فناوری‌های روز دنیا و ارائه خدمات با کیفیت و کارآمد به بیماران است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه افزود که بخشی از این تجهیزات تا کنون در استان آذربایجان شرقی موجود نبوده و برای نخستین بار در آزمایشگاه مرکزی مراغه نصب شده‌اند.

وی همچنین اظهار داشت که راه‌اندازی این دستگاه‌ها باعث بهبود دقت و سرعت ارائه نتایج آزمایشات خواهد شد. ارزش تجهیزات تامین شده برای آزمایشگاه مرکزی این شهرستان نیز بیش از ۱۰ میلیارد تومان است.

در پایان، وی اعلام کرد که تمامی خدمات آزمایشگاه مرکزی مراغه با تعرفه دولتی ارائه می‌شود و این آزمایشگاه روزانه به ۲۰۰ نفر از شهروندان شش شهر در جنوب استان آذربایجان شرقی خدمات ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *