پایگاه خبری هامپوئیل
0

گرامیداشت هفته مراغه با برگزاری همایش بزرگ «گویجه‌قعله»

گرامیداشت هفته مراغه با برگزاری همایش بزرگ «گویجه‌قعله»
بازدید 24

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراغه، در حین اشاره به برنامه‌های متنوعی که به مناسبت هفته مراغه آماده شده بودند، اخباری از برگزاری همایش بزرگ “گویجه‌قلعه” در هفته مراغه منتشر کرد.

به گزارش میراث آریا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، جواد محرم‌پور اعلام کرد: همایش بزرگ گویجه‌قلعه مراغه، با تدارک اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراغه، در تاریخ ۲۱ اردیبهشت در مکانی تاریخی به نام گویجه‌قلعه برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراغه افزود: در این همایش بزرگ، برنامه‌هایی همچون اتوبوس‌های رایگان گردشگری، کنسرت موسیقی سنتی، بازی‌های محلی، بازارچه‌های سنتی و نمایش محصولات صنایع دستی نیز برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: همچنین، در ابتدای هفته مراغه، یازدهم اردیبهشت، خبرنگاران، عکاسان و فعالان اجتماعی آذربایجان شرقی به منظور بازدید از جاذبه‌های تاریخی کهن‌شهر مراغه، در همراهی کارشناسان باستان‌شناسی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراغه، با ارائه توضیحات کامل درباره آثار تاریخی به خبرنگاران و رسانه‌ها اطلاعات لازم را ارائه خواهند داد.

محرم‌پور با اشاره به معماری‌های مختلف تاریخی در شهرستان مراغه، افزود: المان‌های آجری با طراحی مشابه آثار تاریخی این شهر در پارک مراغه نصب شده و با استقبال خوبی از علاقه‌مندان و گردشگران همراه بوده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *