پایگاه خبری هامپوئیل
0

فرید موسوی: شورای نگهبان می‌تواند شرایط حضور همه جریان‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری را مهیا کند

فرید موسوی: شورای نگهبان می‌تواند شرایط حضور همه جریان‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری را مهیا کند
بازدید 24

شفقنا- نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که حل چالش‌های بین‌المللی و داخلی ایران به حضور مردم نیاز دارد. او گفت: “کشور ما جامعه‌ای گوناگون دارد، اما همه زیر چتر قانون اساسی و جمهوری اسلامی هستند. اگر مردم صدا و نماینده خود را در انتخابات ببینند، قطعاً حضور خواهند یافت.”

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار شفقنا درباره ضرورت ایجاد فضای باز سیاسی برای حضور همه جناح‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: “ما در جمهوری اسلامی ایران هیچ سرمایه‌ای بالاتر و ارزشمندتر از حمایت مردمی نداریم. این حمایت مردمی، ما را از بحران‌ها و چالش‌ها سربلند خارج می‌کند. اما برخی اوقات این حمایت کمتر دیده می‌شود، زیرا مردم گزینه‌های مناسبی را پیش روی خود نمی‌بینند که حضور در انتخابات معنادار باشد. بنابراین اصطلاح اصلی این موضوع ‘انتخابات’ است، نه ‘مراسم’ که به دور هم آمدن گروهی از افراد را توصیف کند.”

نماینده مردم عجب شیر و مراغه در مجلس شورای اسلامی افزود: “شورای نگهبان در اغلب انتخابات، امکان حضور همه سلایق را فراهم کرده است. به عنوان مثال، در انتخابات ۱۱ اسفند، در برخی حوزه‌ها امکان رقابت وجود نداشت، اما در برخی دیگر، رقابت دیده شد و مشارکت مردم نیز بالا بود.”

آقای موسوی با اشاره به پیش‌نیازهای حضور مردم در صندوق رأی، اظهار کرد: “کشور ما جامعه‌ای گوناگون است، اما همه زیر چتر قانون اساسی و جمهوری اسلامی هستند. اگر مردم صدا و نماینده خود را در انتخابات ببینند، قطعاً حضور خواهند یافت.”

وی افزود: “مردم واقعاً دلسوز هستند و هرجا احساس کردند به حضور آنها نیاز است، همراهی می‌کنند؛ در تشییع سردار سلیمانی، آقای هاشمی رفسنجانی و شهید رییسی و همراهانش حضور گسترده آنها را دیدیم. اما باید قدر آنها را بدانیم و امیدواریم که در ۸ تیرماه امکان حضور همه سلایق وجود داشته باشد و این امر باعث برآورده شدن امیدواری‌هایی خواهد شد که رهبری در پیامشان به مجلس شورای اسلامی ابراز کرده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *