پایگاه خبری هامپوئیل
0

ارزیابی برنامه شهر سالم مراغه

ارزیابی برنامه شهر سالم مراغه
بازدید 18

برنامه شهر سالم مراغه در مدت دو روز با حضور کارشناسان سازمان جهانی بهداشت ارزیابی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این ارزیابی، سه تیم از سازمان جهانی بهداشت به همراه مرکز آذربایجان شرقی، طرح‌های اجرا شده در جهت برنامه شهر سالم را در محله‌ها و نقاط مختلف شهر ارزیابی کردند.

گواهینامه شهر سالم مراغه، به عنوان دومین شهر کشور پس از شهر جدید سهند، در ماه‌های آینده ابلاغ خواهد شد.

مدیر آموزش ارتقای سلامت وزارت بهداشت و درمان اظهار کرد که نقشه شهر‌های اسلامی در ایران ۱۱ سال پیش طراحی شده است و افزود که مراغه با ظرفیت‌های بالایی برای تحقق دنیای شهر‌های سالم به عنوان یک شهر اسلامی برجسته است.

وی تأکید کرد که مسئولان مراغه باید برای آینده‌ای بهتر و روشن، برنامه‌های مناسبی را تدوین کنند.

فرماندار شهرستان مراغه نیز افزود که برنامه شهر سالم مراغه نتیجه‌ی شش سال تلاش مردم و دستگاه اجرایی است و کارشناسان بهداشت در این دو روز توانستند تعدادی از اقدامات اجرایی برای شهر سالم را ارزیابی کنند.

او افزود که صدور گواهینامه از سوی سازمان بهداشت جهانی برای مراغه، اولین گام برای رسیدن به شهر سالم است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت نیز اظهار داشت که ثبت نام مراغه در برنامه شهر در سال ۱۳۹۷ صورت گرفته است و برنامه‌ها و طرح‌های مناسبی برای برنامه شهر سالم مراغه اجرا شده است.

وی افزود که برخی از این طرح‌ها در بسیاری از شهرهای دیگر اجرا نشده بودند و ایران با دو شهر عضو در برنامه شهر‌های سالم دنیا، در جمع کشورهای برتر قرار دارد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز اظهار کرد که این گواهینامه، ابتدای راهی است برای دستیابی به شاخص‌های سلامت هدی. او افزود که تحقق برنامه شهر سالم نشان از اقدامات جمعی همه مردم مراغه است.

برنامه شهر سالم مراغه از سال ۱۳۹۷ آغاز شده و برای تحقق این هدف، ۷ کار گروه تشکیل شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *