پایگاه خبری هامپوئیل
0

استقلال بالاخره از چاه مشکلات بیرون آمد

استقلال بالاخره از چاه مشکلات بیرون آمد
بازدید 13

استقلال با کمک فیفا از چاه مشکل بزرگ بیرون آمد. گفته می شود که تا 4روز آینده این مشکلات برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی هامپوئیل، به نظر می‌رسد یکی از مشکلات اساسی استقلال برای بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا در حداکثر طی ۴ روز آینده حل خواهد شد.

بعد از اینکه باشگاه سانتا کلارای پرتغال به‌صورت رسمی از استقلال شکایت کرد و ادعا کرد که طرف ایرانی هنوز بدهی‌هایش را جهت جذب محمد محبی به عنوان بازیکن قرضی در لیگ بیست و دوم حرفه‌ای پرداخت نکرده، موضوع به کمیته انضباطی فیفا ارجاع یافت و استقلال ملزم به پرداخت مابقی بدهی‌ها بر اساس رای این کمیته شد. همچنین، به‌صراحت اعلام شد که اگر این پرونده بسته نشود، استقلال مجوز حرفه‌ای نخواهد گرفت و در حال حاضر، به نظر می‌رسد این پرونده در حال حل شدن است، مگر اینکه در روزهای آینده اتفاقات ناگواری رخ دهد.

کمک ویژه فیفا

استقلالی‌ها تصمیم داشتند از طریق پول‌هایی که در فیفا برایشان بلوکه شده بود، مشکلات طلبکاران خارجی را حل کنند. البته، استقلال در کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز مطالباتی که بلوکه شده بودند را به دلیل تحریم‌ها نتوانسته بود به آنها برساند. اما رداخت این پول‌ها از طریق کنفدراسیون‌های قاره‌ها به باشگاه‌های طلبکار دشواری بسیار بیشتری داشت. به همین دلیل، استقلالی‌ها تصمیم گرفتند مطالبات خود را از فیفا بگیرند. پس از تسویه حساب با دستیاران ریکاردو ساپینتو، هنوز هم ۳۰۰ هزار دلار از پول‌هایی که در فیفا بلوکه شده بودند، در خزانه فدراسیون جهانی فوتبال باقی مانده بود. با مذاکراتی که انجام دادند، توانستند فیفا را متقاعد کنند که این مبلغ را به حساب باشگاه سانتا کلارا واریز کند. با توجه به اینکه فیفا و باشگاه مورد نظر هیچ مشکلی در رابطه با نقل و انتقال پول نداشتند، این موضوع عملاً باعث رفع مشکلات زیادی شد و مبلغ مورد نظر تا قبل از یازدهم فروردین به حساب سانتا کلارا واریز خواهد شد.

کمک کنفدراسیون فوتبال آسیا

با این حال، اگر چنین اتفاقی روی دهد، استقلال هنوز به طور کامل با باشگاه پرتغالی تسویه حساب نکرده و تعیین تکلیف مابقی این پول نیز باقی می‌ماند. به گفته مدیران باشگاه استقلال، تمامی تدابیر لازم برای این منظور اتخاذ شده و مابقی مطالباتی که کمتر از ۲۰۰ هزار دلار هستند، تهیه شده تا به روشی کاملاً قانونی به مقصد منتقل شوند. اما اگر به هر دلیلی چنین اتفاقی رخ ندهد، هماهنگی با کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اقدامات بعدی انجام شده است. طبق این هماهنگی، از محل درآمدهای بلوکه شده استقلال، باقی‌مانده طلب به صورت مستقیم به حساب باشگاه سانتا کلارا واریز می‌شود یا به فیفا اعلام می‌شود تا از طریق آنها به باشگاه پرتغالی واریز شود. این پرونده که باعث درگیری استقلال برای مدتی حدود ۱۶ ماه شده است، با بسته شدن این موضوع از بین می‌رود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *