پایگاه خبری هامپوئیل
0

ارتقای نظام سلامت در مراغه با توسعه زیرساخت‌ها

ارتقای نظام سلامت در مراغه با توسعه زیرساخت‌ها
بازدید 22

به گزارش نصر، رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه، به توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در این منطقه پرداخت.

او اظهار داشت که در طول سال گذشته، تلاش‌های مثمرثمری در زمینه بهداشت و درمان در مراغه صورت گرفته است. این تلاش‌ها شامل افتتاح مرکز درمان ناباروری در بیمارستان شهید بهشتی، راه‌اندازی مرکز فیزیوتراپی و کار درمانی و گفتار درمانی، و نصب دستگاه ماموگرافی در بیمارستان امیرالمومنین (ع)، همچنین خرید میکروسکوپ فوق پیشرفته الکترونیکی در بیمارستان سینا را شامل می‌شود.

وی اعلام کرد که به لطف همکاران حوزه بهداشت، بیش از ۹۴ هزار نفر از مردم مراغه در پویش ملی فشار خون و دیابت غربالگری شده‌اند. همچنین، آزمایشگاه مرکزی بهداشت مراغه با تجهیز به دستگاه پیشرفته تشخیص هیپوتیروئیدی نوزادان، از دیگر تسهیلات این شهرستان است که از بیشتر استان‌های کشور بهتر مجهز است. این اقدامات باعث شده است که نیاز مراغه به مراکز استانی برای برخی آزمایش‌های تخصصی کمتر شود.

رئیس دانشکده همچنین به طرح رایگان فلورایدتراپی دندان‌های دانش‌آموزان مدارس ابتدایی اشاره کرد و اعلام کرد که بیش از ۲۷ هزار دانش‌آموز از این طرح بهره خواهند برد.

او افزود که در سال گذشته، بیش از ۳۰ پزشک فوق تخصص و متخصص در زمینه‌های مختلفی از جمله فوق تخصص غدد و بالغین، فوق تخصص گوارش و فوق تخصص خون در مراغه جذب شده‌اند و خدمات خود را ارائه می‌دهند.

همچنین، با تلاش و پیگیری‌های انجام شده و با کمک خیران حوزه سلامت، ساختمان تشریح برای دانشجویان پزشکی و مرکز جامع سلامت جانبازان آماده بهره‌برداری است که ان‌شاءالله به زودی افتتاح خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *