پایگاه خبری هامپوئیل
0

تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در مسیر جلب رضایت مراجعان با ۸۷ درصد رضایت بستری شدگان

تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در مسیر جلب رضایت مراجعان با ۸۷ درصد رضایت بستری شدگان
بازدید 9

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از رضایت بالای افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی این مدیریت خبر داد و اعلام کرد: مراجعه کنندگان بستری شده ۸۷ درصد و مراجعه کنندگان سرپایی ۸۳ درصد از خدمات ارائه شده راضی هستند.

به گزارش ایرنا، سیدحسن سیدی در یک نشست خبری اعلام کرد که تعداد مراجعه‌کنندگان سرپایی به مراکز درمانی استان در ۹ ماه گذشته ۲ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۳۱۶ نفر بوده است. او افزود: در این مدت، یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۳۹ نفر به پزشک عمومی، ۴۸۲ هزار و ۳۷۳ نفر به پزشک متخصص، و ۱۱۱ هزار و ۲۰۴ نفر به دندانپزشک مراجعه کرده‌اند. متوسط مراجعه روزانه به مراکز درمانی در استان هشت هزار نفر است.

او اعلام کرد که تعداد تخت فعال در مدیریت درمان تامین اجتماعی استان ۴۰۲ تخت است و افزود: در ۹ ماه گذشته، ۲۵ هزار و ۱۶ نفر در مراکز درمانی وابسته بستری شدند، که از این تعداد ۱۳ هزار و ۱۳۸ نفر جراحی و ۲ هزار و ۸۳۲ نفر آنژیوگرافی انجام داده اند.

سیدی اظهار کرد: مدیریت درمان استان با داشتن ۲ بیمارستان و ۱۶ درمانگاه در شهرستان‌ها، خدمات تشخیصی و درمانی را به هم استانی‌ها و بیمارانی که از سایر استان‌ها مراجعه می‌کنند، ارائه می‌دهد و بیشتر مراجعه‌کنندگان از خدمات ارائه شده راضی هستند.

وی به توسعه امکانات تشخیصی و درمانی در مراکز درمانی استان اشاره کرد و گفت: برای این منظور مبلغ ۶۶۰ میلیارد ریال هزینه شده که شامل خرید دستگاه CRM دیجیتال بیمارستان عالی نسب (۳۲ میلیارد ریال)، دستگاه سی‌تی اسکن بیمارستان ۲۹ بهمن و عالی نسب (۱۵۰ میلیارد ریال)، دستگاه آرتروسکوپی بیمارستان عالی نسب (۴۰ میلیارد ریال)، دستگاه رادیولوژی بیمارستان عالی نسب و ۲۹ بهمن (۴۰ میلیارد ریال)، اتوآنالیزور بیمارستان‌های تابعه هر کدام (۱۳ میلیارد ریال) و الایزا اتومات (برای انجام تست‌های هورمون، آنتی‌ژن و آنتی‌بادی) بیمارستان ۲۹ بهمن (۲۳ میلیارد ریال) است.

سیدی با هزینه ۳۵۰ میلیارد ریالی، به توسعه کمی خدمات مدیریت مراقبت‌های بهداشتی اشاره کرد. او اظهار داشت که این توسعه شامل طراحی نقشه برای بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی در مکان فعلی بیمارستان ۲۹ بهمن به وسعت ۴۸ هزار متر مربع و ۱۱ طبقه، طراحی نقشه برای ساختمان جدید درمانگاه بناب، انجام مناقصه برای درمانگاه هریس، طراحی نقشه برای درمانگاه بستان آباد، افتتاح درمانگاه کلیبر با هزینه ۱۰۰ میلیارد ریال و با زیربنای ۶۰۰ متر مربع، طراحی نقشه برای ساختمان مدیریت درمان و اسناد پزشکی، اخذ مجوز برای پلی کلینیک بیمارستان عالی نسب و بررسی امکانات برای احداث بخش رادیوتراپی در این بیمارستان می‌شود.

وی به بودجه ۴۰ هزار میلیارد ریالی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در سال جاری اشاره کرد و اظهار کرد که از ابتدای سال تاکنون، ۳۰ هزار میلیارد ریال از این بودجه صرف شده است.

سیدی میزان مبلغ پرداختی به بیمارستان‌ها و مراکزی که قرارداد با آن‌ها دارد در ۹ ماه گذشته را ۱۸ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود که بودجه مصوب امسال برای این بخش را ۲۴ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی ادامه داد که در استان، ۱۷۴ درمانگاه، ۵۰ بیمارستان، ۸۰۴ پزشک متخصص، ۳۹۲ پزشک عمومی، ۱۱۴ دندانپزشک، ۴۹۰ پاراکلینیک و ۸۲۰ داروخانه تحت توافق با تامین اجتماعی مشغول فعالیت هستند.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی، مبلغ هزینه‌های این مدیریت در حوزه بیماران خاص را مبلغ سه هزار و ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که این مبلغ برای ۷۸۱ بیمار خاص در قالب ۳۵ هزار و ۳۹۷ پرونده پرداخت شده است.

سیدی نرخ تحقق اجرای نسخه الکترونیک در استان آذربایجان شرقی را ۹۹.۹ درصد برای نسخه نوشتاری و ۹۸.۳ درصد برای نسخه پیچی مطرح کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *