پایگاه خبری هامپوئیل
0

آذربایجان‌شرقی، پیشگام در اجرای طرح تکام

آذربایجان‌شرقی، پیشگام در اجرای طرح تکام
بازدید 7

نصر: مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی اظهار کردند: سند توانمندسازی و کارآفرینی روستایی با نام “تکام” در سطح استان به دلیل پیشرفت مناسب، تأییدیه جهادی وزارت کشور را نیز به دست آورده است.

به گزارش نصر، “محمد اسکندری” در حاشیه افتتاح ۳۴ طرح عمران روستایی در بخش سراجوی مراغه به خبرنگار ایرنا افزود: اثرات اجرای این طرح‌ها به زودی برای اهالی روستایی استان قابل مشاهده خواهد بود.

وی افزود: تلاش حکومت در سیزدهمین دوره برای توسعه روستایی در سرتاسر کشور، به خوبی در مراغه قابل مشاهده است. طرح “تکام” با ۱۶ نظام عملیاتی شامل کشاورزی، مدیریت قوانین روستا، دامپروری، آموزش و پرورش و غیره، به دنبال تحقق مدیریت یکپارچه در روستاها می‌باشد.

وی تأکید کرد: توسعه روستایی یکی از اولویت‌های حکومت سیزدهم است و اجرای طرح “تکام” به عنوان یک گام مهم در این راستا محسوب می‌شود.

اسکندری ادامه داد: به دلیل دخالت بیشتر دستگاه‌های اجرایی در مدیریت روستایی، نیاز به یک سند برای مدیریت یکپارچه پیش آمده و این سند با نام “تکام” تدوین و اجرا شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی بیان کرد: اجرای این طرح با جلوگیری از تصمیم‌های بخشی و استهلاک منابع و اعتبارات در مناطق روستایی همراه است.

اسکندری با تأکید بر اینکه اجرای طرح “تکام” با تمرکز اعتبارات در یک مدیریت یکپارچه در روستاها ممکن است، اظهار کرد: در هماهنگی با ایام‌الله دهه فجر، ۱۴۷۹ طرح توسعه روستایی با سرمایه‌گذاری سه‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سراسر استان به بهره‌برداری مردم روستایی تحویل داده خواهد شد.

وی اطلاع داد: از این تعداد، ۱۳۶ طرح توسط دهیاری‌ها و ۳۴۳ طرح توسط دستگاه‌های اجرایی استان در مناطق روستایی اجرا شده‌اند. تلاش دولت سیزدهم برای توسعه روستایی در سطح کشور، به ویژه در مراغه، به دلیل تعداد قابل توجه طرح‌ها، مشهود است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *