پایگاه خبری هامپوئیل
0

توسعه فضای آموزشی در مراغه با ساخت ۱۳ مدرسه

توسعه فضای آموزشی در مراغه با ساخت ۱۳ مدرسه
بازدید 11

مدیر آموزش و پرورش مراغه اعلام کرد که با تلاش و همت خیران، در حال حاضر ۱۳ مدرسه با مجموعاً ۶۰ کلاس درس در این شهرستان در دست ساخت قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، آقای اکبر اکبریان در جلسه کلنگ زنی مدرسه شش کلاسه خیر ساز در مراغه اعلام کرد که تاکنون ۱۳ باب مدرسه در این شهر با همکاری ۲۵۰ میلیارد تومان از خیران و با پیشرفت ۴۰ تا ۸۰ درصد در حال ساخت قرار دارند.

وی اظهار کرد: خیران همچنین برای احداث ۲۲ مدرسه دیگر نیز قرارداد بسته‌اند.

مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز افزود که از این مدارس خیرساز، سه مدرسه با ۱۰ کلاس از ابتدای سال به بهره برداری رسیده و سه مدرسه با ۲۲ کلاس همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح خواهند شد.

آقای اکبریان تصریح کرد که تعداد مدارس کانکسی در مراغه امسال از ۲۴ مورد به ۱۷ مورد کاهش یافته است، و بیشترین تخفیف مدارس کانکسی به روستاهای زیر ۱۰ نفر دانش آموز تعلق گرفته است.

او ادامه داد: مدرسه خیر ساز نیکان کاوه با همت حاج ابراهیم عسکریان و با اختصاص حدود ۱۵ میلیارد تومان در مدت یک سال احداث خواهد شد.

همچنین مدیرگروه صنعتی کاوه اظهار کرد که تا کنون با همکاری موسسه خیریه نیکان کاوه، ۹۰ مدرسه در سراسر کشور و ۸ مدرسه در آذربایجان شرقی احداث شده‌اند.

وی افزود: این موسسه خیریه نیز دو مدرسه در مراغه احداث کرده و این مدارس در طول یک سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *