پایگاه خبری هامپوئیل
0

توسعه و آبادانی روستاها با افتتاح ۴۰ طرح عمرانی و برقرسانی در مراغه

توسعه و آبادانی روستاها با افتتاح ۴۰ طرح عمرانی و برقرسانی در مراغه
بازدید 8

در روز سوم از جشن گرامیداشت دهه فجر، ۴۰ پروژه عمرانی در روستاهای بخش سراجوی مراغه به همراه ارائه خدمات برقرسانی به مناطق شهری و روستایی این منطقه به بهره‌برداری رسید.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان مراغه، در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها در روستای “صومعه سفلی” به خبرنگار ایرنا اظهار کرد که ۳۴ پروژه از این مجموعه به زیرسازی و آسفالت‌ریزی روستاها، جدول‌گذاری، احداث دیوار حائل و ساخت پل اختصاص دارد.

داود اسدیان اعلام کرد که برای اجرای پروژه‌های عمرانی روستایی در بخش سراجوی مراغه، مبلغ ۱۸۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال هزینه شده است. همچنین، ۶ پروژه دیگر نیز به بهبود شبکه برقرسانی مناطق شهری و روستایی اختصاص داشته و با هزینه ۳۶۷ میلیارد ریال انجام شده است.

عمران روستایی در سراجو: شتاب در مسیر توسعه

بخشدار بخش سراجوی مراغه نیز افزود که عمران روستایی در این بخش با پیگیری فعال در حال انجام است، و از جمله پروژه‌های افتتاحی امروز، زیرسازی مسیرهای روستاهای کرمجوان، گلستان سفلی، صومعه سفلی، صومعه علیا، چلان سفلی و چلان علیا، به همراه احداث پل روستای احمدآباد ذکر شد.

علی تقوی گفت: از دیگر پروژه‌های توسعه روستایی می‌توان به ساخت دیوار ساحلی در بیانلوجه، بهسازی مسیرهای روستاهای پالچقلو، گلستان علیا و آلقو، جمع‌آوری آب‌های سطحی و تنظیم روستاهای شیخی‌جان، قره‌کند و گل‌تیه اشاره نمود.

بهره‌برداری از طرح برق‌رسانی با هزینه ۳۶۷ میلیارد ریال

مدیر توزیع برق مراغه هم افزود: با افتتاح ۶ پروژه با هزینه ۳۶۷ میلیارد ریال در مناطق شهری و روستایی، اقداماتی چون گسترش شبکه فیبرنوری به طول ۱۰ کیلومتر، جابجایی ۷۰ اصله تیر چراغ برق در مناطق روستایی و بهسازی ۱۵ کیلومتر خط فشار ضعیف اجرا شده است.

یونس فرهمند” افزود: از جمله پروژه‌های دیگر افتتاح شده می‌توان به افزایش قدرت انشعاب کلینیک ۲۹ بهمن، نیرو رسانی به مسکن ۱۲۰ واحدی کارکنان بهداشت با هزینه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، اجرای ۲ هزار متر شبکه فشار ضعیف با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و بهره‌مندی ۴۷ خانوار شهری اشاره کرد.

وی همچنین اطلاع داد که نیرو رسانی به ۱۱۰ واحد آپارتمان و طرح برقرسانی به ۵۲ خانوار روستایی با هزینه ۲.۲ میلیارد تومان از طریق احداث سه‌هزار متر شبکه فشار ضعیف با کابل خودنگهدار نیز از دیگر پروژه‌های افتتاحی بوده است.

به گزارش ایرنا، در دهه فجر امسال، ۱۶۲ پروژه عمرانی، زیرساختی و خدماتی با هزینه ۵۴۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده‌اند که نسبت به سال گذشته حدود ۲.۲ درصد افزایش داشته‌اند.

همچنین، برخی از دانش‌آموزان حاضر در مسجد روستای “صومعه سفلی” به مناسبت دهه فجر و افتتاح این پروژه‌ها با برگه‌هایی که بر روی آنها نوشته بود “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” جشن گرفتند.

توسعه و آبادانی روستاها با افتتاح ۴۰ طرح عمرانی و برقرسانی در مراغه

گرامیداشت یاد امام در صومعه سفلی: مرور آرمان‌های امام خمینی با نسل آینده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *