پایگاه خبری هامپوئیل
0

آغاز عملیات اجرایی ۵۰۳۱ واحد مسکونی برای دانشگاهیان آذربایجان شرقی

آغاز عملیات اجرایی ۵۰۳۱ واحد مسکونی برای دانشگاهیان آذربایجان شرقی
بازدید 9

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی ویژه دانشجویان در این استان به‌همراه دیگر استان‌های کشور خبر داده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید احمد موسوی اعلام کرد: در جلسه شورای عالی مسکن با حضور ریاست محترم جمهور و وزیر راه و شهرسازی، آغاز عملیات اجرائی حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی ویژه دانشجویان و خوابگاه‌های متاهلی اعلام شده است.

وی افزود: استان آذربایجان شرقی از جمله استان‌های پیش‌رو در این زمینه محسوب می‌شود و تقریباً ۱۰ درصد از آمار کل کشوری مربوط به این استان است.

موسوی با تأکید بر اهمیت احداث مسکن حمایتی برای اقشار مختلف، اظهار کرد: تعداد واحدهای مسکونی مورد نیاز برای این طرح در استان حدود ۵۰۳۱ واحد مسکونی در چهار دانشگاه شامل دانشگاه سراسری تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشکده هنر اسلامی تبریز و دانشگاه سراسری مراغه است که عملیات اجرایی آنها با دستورات ریاست محترم جمهور و با حضور مقامات استانی و محلی و با استفاده از ماشین‌آلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شده است.

سرپرست راه و شهرسازی استان اظهار کرد: از میان چهار دانشگاه ذکر شده، دانشگاه صنعتی سهند یکی از پیشروها در این زمینه بوده و تقریباً ۱۶.۵ هکتار از اراضی این دانشگاه مراحل تأیید کمیته ماده ۵ را پشت سر گذاشته و بقیه مراحل تصویبی نیز در حال انجام است تا تا پایان سال به اتمام برسد.

موسوی در ادامه افزود: عملیات اجرایی طرح خوابگاه‌های متاهلی همزمان با این آغاز شده است که در آن ۶۳۲ واحد، شامل ۳۲ واحد در دانشگاه مراغه و ۶۰۰ واحد در دانشگاه تبریز اجرا خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *