پایگاه خبری هامپوئیل
0

شکوفایی در صنعت ساختمان سازی با احداث ۲ میلیون و ۵۴۷ هزار مسکن

شکوفایی در صنعت ساختمان سازی با احداث ۲ میلیون و ۵۴۷ هزار مسکن
بازدید 25

در گفتگو با خبرنگار ایرنا، دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که در حال حاضر، ساخت ۲ میلیون و ۵۴۷ هزار واحد از کل چهار میلیون واحد مسکنی که دولت سیزدهم به عنوان هدف تعیین کرده بود، در استان‌های مختلف کشور در دست انجام است.

«روح‌الله اکبری»، در حاشیه آغاز اجرای عملیات یکهزار و ۶۸۰ واحد مسکن در مراغه، اظهار داشت که برای پیاده‌سازی نهضت ملی مسکن، ۷۲ هزار هکتار از زمین‌های مناسب برای ساخت شهری و ۵۰ هزار هکتار زمین برای ساخت روستایی در مراحل مختلف تأمین شده است. از این میان، حدود ۳۷ هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین‌های شهری به طور کامل اختصاص یافته و به مرحله آماده‌سازی وارد شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۲۶ هزار هکتار از این زمین‌ها در چرخه ساخت قرار دارد، به آمار طرح جوانی جمعیت هم اشاره کرد و افزود: در بخش جوانی جمعیت برای اولین‌بار در سال گذشته ۷۰ هزار نفر زمین ۲۰۰ متری دریافت کردند. به گفته «اکبری» این زمین‌های ارزشمند با توجه به اقتضائات مناطق مختلف کشور به یک نفر یا چند خانوار واگذار شد.

گزارش تحویل ۵۰۰ هزار واحد

بنا به اظهار دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی تحویل ۵۰۰ هزار واحد از مسکن‌های نهضت ملی مسکن در سطح کشور انجام پذیرفته است. او اظهار کرد که بخشی از این مساکن از مابقی مسکن مهر است که با درصدهای پیشرفت فیزیکی مختلف به دولت سیزدهم منتقل شده بود، به طوری که بخشی از مسکن مهر همچنان در دسترس بوده و تحت عنوان مسکن‌های نهضت ملی مسکن تحویل داده شده است.

در این زمینه، “اکبری” با تأکید بر انتقال حدود ۲۵۰ هزار واحد از مسکن مهر به دولت سیزدهم، افزود که تاکنون ۱۲۸ هزار واحد از این تعداد به متقاضیان تحویل داده شده است.

طرحی نوآورانه: ایجاد دهکده شهری

به گفته دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی، دهکده شهری یکی از نوآوری‌های دولت سیزدهم در زمینه مسکن است. در این طرح، زمین‌های روستایی به افرادی که شرایط شهری را دارند، واگذار می‌شود.

اکبری اظهار داشت: این افراد با تأکید بر مشاغل مدرن و آسایش شهری و همچنین بهره‌مندی از فرصت‌های طبیعتی روستا به‌طور همزمان،به دنبال بازگشت به زندگی روستایی هستند.

احداث اولین دهکده شهری در آذربایجان شرقی

با حضور دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی آغاز احداث اولین دهکده شهری در آذربایجان‌شرقی روز جمعه اعلام شد. این دهکده در شهرستان سراب در حال اجراست، به‌طوری که بخشی از زمین‌ها به متقاضیان بومی و بخش دیگر به متقاضیان شهری اختصاص خواهد یافت.

همچنین، اولین شهرک نیز در آذرشهر به صورت جداگانه آغاز شده است و فرآیند اجرایی آن با حضور رییس سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شده است.

در راستای نهضت ملی مسکن، در سال سوم، سرعت ارائه واحدهای مسکونی افزایش یافته است. از آنجایی که بانک‌ها در سال گذشته همکاری خوبی داشته‌اند، اما در سال جاری باید تزریق مالی بیشتری صورت گیرد تا فرآیند ساخت تسریع شود.

به گزارش ایرنا همچنین با حضور دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی روز جمعه در مراغه اجرای طرح نهضت ملی مسکن با احداث ۱۶۸۰ واحد مسکونی در این شهرستان آغاز شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *