پایگاه خبری هامپوئیل
0

جهش عمرانی در آذربایجان شرقی با افتتاح طرح های جدید

جهش عمرانی در آذربایجان شرقی با افتتاح طرح های جدید
بازدید 7

در چهارمین روز از دهه فجر، ده‌ها طرح در زمینه‌های فرهنگی، عمرانی، خدماتی، بهداشتی، و آموزشی در مناطق مختلف آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسیدند.

با گزارش خبرگزاری صداوسیما از مرکز آذربایجان شرقی، در چهارمین روز از ایام دهه فجر، ۲۵ پروژه عمرانی، خدماتی و اشتغال‌زایی با هزینه بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان هوراند افتتاح شدند.

این طرح‌ها شامل ارتقای سایت Bts در روستای لروم و ۲۲ پروژه دیگر مخابراتی در نقاط مختلف، واحد پرورش قارچ خوراکی با مشارکت اداره بهزیستی که برای سه نفر ایجاد اشتغال کرده است و پروژه توسعه ساختمان اداره محیط زیست شهرستان هوراند به طول ۴۵ متر مربع نیز شامل این پروژه ها بود.

همچنین، در شهرستان ورزقان، بهره‌برداری از ایستگاه تقلیل فشارگاز در روستاهای خوینه رود، اوزی، کلم و طویل، و همچنین کانال آبرسانی کشاورزی در روستاهای داشکسن و بکرآباد ورزقان آغاز شد. این پروژه با تخصیص یکصد هکتار از اراضی پایاب و با اعتبار چهار میلیارد و ششصد میلیون تومان اجرا شده است.

همچنین در شهرستان مراغه، پنج پروژه عمرانی، تولیدی و کشاورزی به بهره‌برداری رسیده‌اند. این پروژه‌ها شامل ۳۰ خانه مددجویی، ۲۰ واحد نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد، واحد فرآوری و بسته‌بندی خشکبار در روستای سرج، کتابخانه عمومی استاد کریمی در محله پهرآباد و آبرسانی به روستای چوانباغ مراغه با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان بودند.

در شهرستان خداآفرین نیز، چهار پروژه عمرانی و برق‌رسانی با هزینه چهار میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده‌اند. این پروژه‌ها شامل نصب چراغ روشنایی در میدان ورودی شهر خمارلو، توسعه دیوار حائل سنگی در بافت قدیمی شهر خمارلو، جدول‌گذاری و آسفالت معابر در روستای قلی‌بیگلوی کدخدالو، و ساخت سنگفرش در روستای لُتَه‌جان بودند.

در شهرستان عجب‌شیر نیز، چهار پروژه خدماتی با اعتبار ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده‌اند. این پروژه‌ها شامل بهسازی شبکه برق در روستای گل تپه، تعویض ۶۵ دستگاه چراغ فرسوده در خیابان امام با چراغ LED پرنور، اجرای کابل فیبر نوری از نیروگاه سهند تا اداره برق و میدان شهید سلیمانی، و اتصال اداره برق عجب‌شیر به شبکه سراسری فیبر نوری کشور بودند. افزایش ظرفیت پست هوایی مقابل مخابرات خضرلو نیز از جمله پروژه‌های این منطقه بود.

در شهرستان چاراویماق، با هزینه‌ای معادل ۴۳۰۰ متر مربع و اعتباری به ارزش یک میلیارد و ۳۲۲ میلیون تومان، زیرسازی، جدول‌گذاری و آسفالت ریزی معابر روستای حسینی علیا انجام شد و به بهره‌برداری رسید.

در شهرستان اهر، پروژه‌های حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به طول ۱۳۵ کیلومتر با اعتبار بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

شبکه برق رسانی ملکان، شهرک ولی عصر، روستای ایگدلوی بزرگ و شهر مبارک شهر نیز با اعتبار ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بهسازی شد.

در شهرستان آذرشهر، مدرسه ۴ کلاسه روستای خراجو و نمایشگاه توانمندی‌های روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

شهرستان بناب نیز با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان، ۴ طرح عمرانی را اجرایی  کرد.

در شهرستان هشترود، پل یک دهنه روستای ینگجه با هزینه ۴ میلیارد تومان مجدداً احیا شد.

شهرستان شبستر نیز با پروژه‌هایی نظیر کارگاه تولید بتن آماده و قطعات بتنی به ارزش ۹۰ میلیارد تومان و طرح‌های روشنایی و آسفالت معابر روستاها با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، توسعه یافت.

در شهرستان میانه، دبیرستان دخترانه ۶ کلاسه شهر آچاچی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس افتتاح شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *