پایگاه خبری هامپوئیل
0

تکمیل آزادراه مراغه – هشترود در انتظار تامین اعتبار

تکمیل آزادراه مراغه – هشترود در انتظار تامین اعتبار
بازدید 8

نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که هنوز به وعده‌های تأمین اعتبار لازم برای تکمیل ۲۹ کیلومتر آزادراه مراغه – هشترود عمل نشده است.

به گفته او، حدود ۲۹ کیلومتر این آزادراه از کیلومتر ۱۳ تا ۴۲ با ضرب‌الاجل استاندار شهید دکتر «مالک رحمتی» باید تا تیرماه جاری زیر بار ترافیکی برود؛ اما وعده داده شده توسط وزیر راه و شهرسازی به میزان ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای این طرح به مرحله اجرا درنیامده است و تنها منبع مالی تأمین‌شده، بودجه ماده ۵۶ بانک ملی است.

به گفته او، این طرح از نظر تأمین منابع مالی با مشکل مواجه است و آزادراه از شهر مراغه تا کیلومتر ۱۳ پیشرفت حدود ۵۰ درصدی دارد، در حالی که از کیلومتر ۴۲ به سمت سه‌راهی «قویون‌قشلاقی» هشترود هیچ تکمیلی صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد که تکمیل این آزادراه هیچ‌گاه در اولویت هیچ‌یک از دولت‌های گذشته نبوده و اخیراً منابع مالی جدیدی برای آن شناسایی شده است تا اعتبار لازم برای بهره‌برداری کامل از این طرح تأمین گردد.

وی بیان کرد که این منابع مالی جدید در دولت چهاردهم نیز پیگیری خواهد شد، اما آزادراه مراغه – هشترود با اعتبارات دولتی به زودی تکمیل نمی‌شود و نیاز به منابع مالی جدید دارد.

نقش برجسته رسانه در توسعه مراغه و عجبشیر

نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی مسائل حوزه انتخابیه به موضوعات نرم‌افزاری و مدل‌های ذهنی مرتبط است و برای حل این مشکلات به فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی نیاز داریم.

موسوی افزود: توسعه بدون استفاده از رسانه‌ها امکان‌پذیر نیست.

انتخابات مجلس شورای اسلامی در مراغه در اسفندماه، فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی برگزار شد و مردم با رویکرد توسعه‌گرا و تحول‌خواهی به پای صندوق‌های رأی آمدند. بنابراین، به عنوان نماینده مردم، باید با همکاری اصحاب رسانه به این رویکرد توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

مراغه: الگویی برای توسعه پایدار در ایران

نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی بیان کرد که با توجه به شناختی که رییس‌جمهور دولت چهاردهم از مسائل مراغه دارد، پیش‌بینی می‌شود که در چهار سال آینده اتفاق‌های خوبی در این شهرستان رخ خواهد داد.

او اظهار داشت که انتخابات ریاست جمهوری در پانزدهم تیرماه امید جدیدی را در دل مردم ایران زنده کرده و آینده روشنی برای مراغه پیش رو قرار داده است، با این تفسیر که از امروز همراهی با دولت چهاردهم را شروع کرده و به رویکرد مطالبه‌گری برای توسعه منطقه پیش خواهند رفت.

نماینده مذکور به مشارکت دکتر پزشکیان در انتخابات اشاره کرده و بیان کرده است که کسانی که در انتخابات حضور نداشتند، نیز بخشی از جامعه هستند و دولت چهاردهم به نیازهای آنها نیز توجه خواهد کرد.

او درباره مشارکت مردم در انتخابات آینده امیدواری کرده و آرزو داشته که مسئولان اجرایی مراغه و عجب‌شیر از پیام عدم حضور بخشی از ملت در صندوق‌های رای آگاه باشند، زیرا برخی از نارضایتی‌ها از مسائل محلی ناشی می‌شود.

وی با اشاره به بارها و بارها رفت و آمد دکتر پزشکیان به مراغه و کسب بیش از ۷۰ درصد آرا در انتخابات، اظهار کرده است که رییس‌جمهور منتخب به خوبی مسائل منطقه را می‌شناسد و این موضوع به تسهیل توسعه در منطقه کمک خواهد کرد.

مراغه به جای کارخانه، صاحب زندان شد!

نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی به سوال “ناصر دبیر”، مدیرمسئول نشریه “فیروزه شرق” که مبنی بر ساخت زندان در ابعاد وسیع و به وسعت یک مرکز استان در مراغه مطرح شده بود، پاسخ داد: در گذشته، به جای واحد تولیدی در این شهر، زندان ساخته شد؛ زندانی که بر روی یک معدن ارزشمند احداث شده و نتیجه‌ای است از دیدگاه مسئولان پیشین این شهر.

وی همچنین درباره یکسان بودن اختیارات فرمانداری ویژه مراغه با فرمانداری‌های شهرستان‌های کوچک استان سوال شد و اظهار کرد: فرمانداری مراغه باید اختیارات مورد نیاز خود و ادارات شهرستان را مشخص کند و من آماده‌ام تا به بررسی افزایش اختیارات این فرمانداری بپردازم.

درباره درخواست مدیرمسئول نشریه “فیروزه شرق” برای راه‌اندازی روزنامه سراسری در مراغه نیز، وی اظهار کرد: اقتصاد شهر در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و در این شرایط، تأمین هزینه‌های یک روزنامه سراسری ممکن نیست.

عدم مداخله در امور مربوط به مدیران

در پاسخ به سوال سجاد درخشی، مدیرمسئول آوای باغ شهر ایران، در مورد تکلیف روسای اداراتی که عملکرد ضعیفی دارند، من به عنوان نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی اظهار کردم که قصد عزل یا نصب مدیران و تغییرات اتوبوسی را ندارم.

با این حال، نظارت بر عملکرد ادارات و رسیدگی به ضعف‌ها بخشی از وظیفه نظارتی من است و امیدوارم تمام رؤسای ادارات برنامه توسعه‌ای داشته باشند.

«موسوی» اظهار داشت که برخی از رؤسای ادارات شهرستان امکان تغییر رویه‌های قبلی را نمی‌بینند و به روزمرگی دچارند. وی بیان کرد که حوادث اخیر و تغییر دولت، حرکت‌هایی در جهت تغییر رویه‌ها را تحت تأثیر قرار داده است؛ همچنین به این نکته اشاره کرد که برخی از رؤسای ادارات با مشکل سیاست‌زدگی روبرو هستند.

وی همچنین درباره اهمیت مسائل اقتصادی در حوزه انتخابیه‌اش تأکید کرد و اظهار کرد: «مسائل اقتصادی در اولویت برنامه‌های من است و هر فردی که برای توسعه شهر اقدام کند، حمایت از او خواهم کرد.»

وی به این نکته هم اشاره کرد که ۷۰ درصد اقتصاد حوزه انتخابیه به کشاورزی وابسته است و اعلام کرد که راه‌اندازی پایانه صادراتی برای محصولات کشاورزی، توسعه صنایع تبدیلی سیب و چندین طرح اقتصادی دیگر در بخش کشاورزی در اولویت‌های اقدامات خود است.

نمایندهٔ مردم مراغه و عجب‌شیر اعلام کردند که بنیاد تعاون بسیج آمادگی سرمایه‌گذاری در منطقهٔ مراغه را دارد و همچنین در حال پیگیری و تعیین تکلیف واحدهای غیرفعال در شهرک صنعتی است.

وی اظهار داشت که بنیاد تعاون بسیج برای سرمایه‌گذاری در مراغه آمادگی کرده است و در خصوص برنامه‌های توسعه اقتصادی این منطقه، اعلام کرد که ۱۲۰ طرح مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای مراغه تدوین شده‌اند تا پیگیری و تعیین تکلیف شوند.

وی بیان کرد که همهٔ طرح‌های توسعهٔ مراغه با مشارکت مردم پیگیری و راهبری می‌شوند و نیازهای تسهیلاتی واحدهای تولیدی هم باید تحت هر شرایط تامین شوند.

برای احداث خانه ملت در مراغه تلاش می‌کنم

نماینده‌ی مردم از مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال “منصور سریع‌القلم”، سردبیر روزنامه رصد، درباره وعده راه‌اندازی خانه ملت، اظهار کردند: ما در حال پیگیری احداث خانه ملت در مراغه هستیم و در حال جستجوی مناسب برای تأمین زمین آن هستیم.

نماینده ادامه داد: خانه ملت در برخی از شهرها، از جمله سراب، ساخته شده است و گزارش‌های پیشرفت کارها و پیگیری‌ها توسط نمایندگان مجلس در آن منطقه ذخیره شده است که این موضوع به منظور توسعه منطقه به شمار می‌آید.

وی تأکید کرد: برخی از مصوبه‌های پیشین هیات دولت در خصوص مراغه، در یک مکان معین ثبت نشده و در دسترس من نیست؛ بنابراین پیگیری بسیاری از امور از ابتدا شروع می‌شود.

نماینده با بیان اینکه خانه ملت باید به شکلی باشد که به شهر مراغه لایق است، افزود: احداث خانه ملت پس از تأمین زمین و با استفاده از بودجه مجلس یا شهرداری صورت می‌گیرد و برای آن سند صادر می‌شود.

او همچنین تأکید کرد که ساختمان خانه ملت باید برای پذیرش دو نماینده آماده شود و در صورت افزایش تعداد نمایندگان از این حوزه انتخابیه، فضای کافی برای آنها فراهم آید.

توضیحات فرماندار در مورد آخرین خبرها از وضعیت نان در مراغه

نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی به سوال «حسین حسن‌نژاد گرگر»، مدیرمسئل روزنامه رصد درباره اینکه چرا صف‌های طولانی در نانوایی‌های مراغه کنترل نمی‌شود، پاسخ دادند.

او بیان کرد: “اخیراً فرماندار از نانوایی‌ها بازدید کرده و من قصد دخالت در امور اجرایی را ندارم، اما از ایشان انتظار می‌رود که در این زمینه به مردم گزارش دهند.”

وی افزود: “بدون شک، در این زمینه تمهیداتی اتخاذ شده و احتمالاً به دلیل برگزاری انتخابات، کنترل صف‌ها به تعویق افتاده است؛ با توجه به اینکه اگر امروز اقدامی انجام نشود، در فصل برداشت محصولات کشاورزی که جمعیت شهرستان افزایش می‌یابد، صف‌ها طولانی‌تر خواهد شد.”

فعالان عرصه فرهنگ و هنر جزو قشر مظلوم مراغه اند

نماینده مردم مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای در مجلس شورای اسلامی به سوال «رضا شکوری»، مدیر مسئول نشریه صدای ماندگار، درباره رویکرد خود در حوزه‌های فرهنگی و گردشگری پاسخ داد. او اظهار داشت: مظلومیت فرهنگ و هنر مراغه با چشم غیرمسلح به وضوح مشهود است. وی افزود: در گذشته، مراغه میزبان جشنواره‌ها و گروه‌های هنری کشور بود، اما اکنون به لحاظ زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی، در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

نماینده مذکور با اشاره به کمبود اعتبارات فرهنگی، بیان کرد: سرمایه‌گذاران و خیران شهرستان به بخش‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند و از بخش فرهنگی حمایت کافی نمی‌شود.

وی تاکید داشت: باید به فرهنگ و هنر مراغه به صورت ویژه توجه شود و در دولت چهاردهم نیز به این بخش با اهمیت بیشتری توجه خواهد شد.

نماینده مراغه خواست که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به همکاری با هنرمندان بپردازد و ایده‌های آن‌ها را پیگیری کند تا بتواند به احیای گذشته هنری منطقه کمک کند.

 این جلسه حدود دو و نیم ساعت به طول انجامید و تنها چند خبرنگار حاضر در جلسه با قرعه کشی فرصت به مطرح کردن سوالات خود داشتند.

این جلسه به همدلی و همگرایی برای توسعه روزافزون مراغه اختصاص داشت و نماینده مردم در خانه ملت از اصحاب رسانه خواست تا در اولویت نخست شخص وی را نقد کنند. از مسئولان اجرایی شهرستان نیز خواسته شد که در مواجهه با اصحاب رسانه، سعه‌صدر داشته باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *