پایگاه خبری هامپوئیل
0

بزرگداشت شاعر نامی آذربایجان در شب شعر کریمی

بزرگداشت شاعر نامی آذربایجان در شب شعر کریمی
بازدید 9

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، در شب یادبود نخستین سالگرد درگذشت میرزا حسین کریمی، شاعر بلندآوازه ایران و آذربایجان، جمعی از شاعران کشور در تالار عبدالقادر مراغه‌ای به هم آمدند و آثار خود را به تمجید از این استاد شعر بیان کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این مراسم ادبی اظهار داشت: میرزا حسین کریمی، شاعری بود که با بیان حقایق جامعه، جایگاه ویژه‌ای در دل مردم به دست آورده بود.

همچنین، محمد حسین بلاغی افزود: در اشعار طنز خود، استاد کریمی به زبان طنز، مسائل اجتماعی را به تصویر کشیده و در شعر مرثیه نیز مصائب اهل بیت را به شکل هنرمندانه ایجاد کرده بود.

وی ادامه داد: شعرهای کریمی به دلیل آسانی فهم برای عموم مردم، در کنار ارزش‌های ادبی، جایگاه خاصی در جامعه داشته است.

به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، میرزا حسین کریمی در طول عمرش بیش از ۳۵۰ هزار بیت شعر طنز و مرثیه نوشته است که این آثار بخش عمده‌ای از تاریخ ادبیات فارسی محسوب می‌شوند.

بلاغی همچنین تأکید کرد: لازم است که مکتب شعری استاد کریمی به عنوان یکی از ارزش‌های فرهنگی، به نسل‌های آینده انتقال یابد و از فراموشی محافظت شود.

در این مراسم ادبی، ۱۰ شاعر از مناطق مختلف کشور از جمله تهران، زنجان، اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی شعرهایی به تمجید از شخصیت ادبی استاد کریمی خلق کردند.

میرزا حسین کریمی، شاعر برجسته آذربایجانی، در تاریخ ۲۰ بهمن ماه در سن ۹۲ سالگی به دلیل بیماری قلبی و ریوی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) مراغه دار فانی را وداع گفت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر