پایگاه خبری هامپوئیل
0

ادعای صلح روسیه در سایه تداوم جنگ: اوکراین چه می‌گوید؟

ادعای صلح روسیه در سایه تداوم جنگ: اوکراین چه می‌گوید؟
بازدید 7

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو آماده به پایان دادن به درگیری با اوکراین به شکل صلح آمیز است، اما هیچ نشانه‌ای از تمایل کی‌یف به صلح مشاهده نمی‌شود.

به گزارش هامپوئیل، در برنامه تلویزیونی “مسکو. کرملین. پوتین” که روز یکشنبه پخش شد، ولادیمیر پوتین اظهار داشت: مردم دونباس به روسیه به عنوان پناهنده پناه آورده‌اند.

به گفته خبرگزاری تاس، رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: ما مجبور شدیم به جای استفاده از راه حل‌های صلح‌آمیز، به ابزارهای جنگی دست بزنیم، اما همزمان همواره به دنبال یافتن راه‌حل‌های صلح‌آمیز برای پایان دادن به این درگیری بودیم و در مذاکرات استانبول، در برخی موارد، به توافق رسیدیم.

پوتین با بیان آمادگی برای گفت‌وگو، افزود: اگر دخالت‌های غرب نبود، جنگ که ۱۸ ماه پیش آغاز شد، به پایان می‌رسید، اما دولت کی‌یف این را نپذیرفت و اکنون نیز نمی‌توانم بگویم که آیا آنها هنوز به این موضوع علاقه دارند یا خیر.

به گزارش ایرنا، در تاریخ دوم اسفند ۱۴۰۰، پوتین با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز بعد، به عبارت دیگر روز پنجم اسفند، پوتین عملیات نظامی را که آن را “عملیات ویژه” نامید، علیه اوکراین آغاز کرد و این باعث تغییر وضعیت روابط مسکو – کی‌یف به وضعیتی پرتنش و روبرویی نظامی شد، و این جنگ همچنان با حمایت مالی غرب از کی‌یف ادامه دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *