پایگاه خبری هامپوئیل
0

لزوم حمایت همه‌جانبه مسئولان محلی از سرمایه‌گذاران در مراغه

لزوم حمایت همه‌جانبه مسئولان محلی از سرمایه‌گذاران در مراغه
بازدید 56

مراغه-ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه، در جلسه‌ای با گروهی از سرمایه‌گذاران و رؤسای دانشگاه‌های این شهر، تاکید کرد که کلید توسعه شهرستان در جذب سرمایه‌گذاران است و باید از بخش خصوصی حمایت کرد.

او افزود که حمایت از سرمایه‌گذاران از اولویت‌های دولت است و مسئولان محلی باید به کمک آن‌ها از تمام قدرت خود استفاده کنند.

به گزارش ایرنا مینویی اظهار کرد: «رفع موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران، باعث ایجاد اشتغال پایدار و تحقق شعار سال، یعنی «جهش تولید با مشارکت مردم» می‌شود.» او افزود که دستگاه‌های اجرایی شهرستان ملزم به اقدام در این زمینه هستند.

فرماندار مراغه با تأکید بر استقبال قاطع از حضور سرمایه‌گذاران در این شهرستان، از تلاش برای تسریع در اخذ مجوزهای لازم و آغاز فعالیت آن‌ها در چارچوب قانون خبر داد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلفی مانند صنایع کم آب‌بر، کشاورزی و گردشگری، بر ضرورت توجه به مشاغل جدید و استفاده از فناوری هوش مصنوعی در مسیر توسعه شهرستان تأکید کرد.

به گفته فرماندار مراغه، استفاده از هوش مصنوعی در صنایع فعال این شهرستان می‌تواند به افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی کمک کند و از به‌کارگیری آن در محصولات و خدمات استقبال می‌شود.

وی با اشاره به کمبود منابع طبیعی و به ویژه آب در سطح کشور، بر لزوم توجه به صنایع پاک و بدون آلاینده مانند فناوری‌های نوین، نرم‌افزاری و کسب و کارهای آنلاین تأکید کرد.

فرماندار مراغه برندسازی را از اقدامات ضروری برای موفقیت در فروش و جذب سرمایه‌گذاری دانست و از عدم وجود اقدامات کافی در زمینه برندسازی محصولات کشاورزی و صنایع دستی شهرستان انتقاد کرد.

وی در پایان از روسای دانشگاه‌های شهرستان خواست تا برای جذب سرمایه‌گذاران، رفع موانع پیش‌روی آن‌ها و در نهایت ایجاد اشتغال پایدار، راهکارهای مدون ارائه کنند.

به گزارش ایرنا در این جلسه که با حضور روسای دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی و همچنین دانشکده علوم پزشکی برگزار شد، سرمایه‌گذار بخش فناوری‌های هوش مصنوعی به ارائه نظرات خود در خصوص تحقق شعار سال پرداخت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *