پایگاه خبری هامپوئیل
0

عذرخواهی بدون نقد: تناقض در رفتار قلعه‌نویی

عذرخواهی بدون نقد: تناقض در رفتار قلعه‌نویی
بازدید 16

امیر قلعه‌نوبی در برنامه فوتبال برتر چندین بار از مردم به خاطر حذف تیم ملی در نیمه نهایی جام ملت‌ها عذرخواهی کرد اما حاضر به پذیرش هیچ یک از اشتباهاتش نشد.

به گزارش هامپوئیل؛ در برنامه فوتبال برتر، عذرخواهی شروع امیر قلعه نویی مورد توجه قرار گرفت. او در طول برنامه و در پایان آن، چندین بار عذرخواهی‌اش از مردم برای حذف از جام ملت‌های آسیا را یادآوری کرد. اما وقتی نقدها از سوی مجری برنامه و کارشناسان مطرح شد، او موافقتی با پذیرش هیچ‌کدام از آن‌ها نکرد و به جای آن، دلایلی برای موضع خود ارائه کرد.

در یک موقعیت، میثاقی به سرمربی تیم ملی اظهار کرد که استراتژی ما در بازی با قطر باید متفاوت از استراتژی در بازی با ژاپن بوده و در این بازی باید آپ می‌کردیم یا از مهدی قایدی یا شهریار مغانلو استفاده می‌شد. اما امیر قلعه‌نویی در واکنش خود این‌گونه پاسخ داد: “اگر به مهدی قایدی یا محمد محبی بازی می‌دادیم و تیم ملی باخت، آیا افرادی که اکنون انتقاد می‌کنند، به ما نمی‌گفتند که تیم ملی به خاطر بازی دادن به این بازیکنان باخت؟” همچنین، امیر قلعه‌نویی به برخی از مسایل حاشیه‌ای هم اشاره کرد.

در موقعیتی دیگر، سرمربی تیم ملی از میثاقی پرسید که تا به حال در تورنمنتی بازی داده است! و در بخش فنی، سرمربی به آمارها اکتفا کرد و از ساختار خوب خط دفاعی تیم ملی صحبت کرد. او اشاره کرد که تیم در بخش حمله نیز جزء بهترین‌ها بوده و این امر انتقاداتی را مطرح کرد که اگر تیم در بخش دفاعی بی‌عیب بوده و در بخش حمله از بهترین‌ها، پس چرا در جام ملت‌ها قهرمان نشده است؟

با این حال، تیم ملی عملکرد بدی نداشته و بازی‌های خوبی ارائه داده است، اما انتقادات بسیاری وارد شده است. اما وقتی امیر قلعه‌نویی هیچ اشتباه مشخصی را به‌طور صریح قبول نمی‌کند و مدام عذرخواهی می‌کند، این کار چه فایده‌ای دارد؟

و همچنین، امیر قلعه نویی در برنامه فوتبال برتر بارها از مردم به خاطر حذف تیم ملی عذرخواهی کرد و اعلام کرد که حتماً اشتباهاتی هم داشته‌ایم، اما در طول برنامه و در واکنش به انتقادها و پرسش‌های فنی حتی یک بار هم حاضر نشد بگوید “بله، این یک‌جا را اشتباه کردیم”. به نظر می‌رسید امیر قلعه‌نویی بیش از آن‌که پاسخ‌گوی سوالات باشد، آمده بود تا ضعف‌های تیم ملی را بخشی از ذات فوتبال معرفی کند و با تاکیدهای چندباره که “فوتبال همین است دیگر”، سعی داشت نقش شانس را بیش از مسئولیت خود نشان دهد. در پایان، با تحسین امر پسندیده عذرخواهی، خوب است یادآوری کنیم که لفظ عذرخواهی فایده‌ای برای تیم ملی و مردم ندارد مگر زمانی که اشتباهات با دقت شنیده، پذیرفته و جبران شوند. این توصیه، البته، مختص تیم ملی و فوتبال نیست!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *