پایگاه خبری هامپوئیل
0

اختصاص ۷۴۰ میلیارد ریال برای آبادانی روستاهای مراغه

اختصاص ۷۴۰ میلیارد ریال برای آبادانی روستاهای مراغه
بازدید 7

همزمان با شروع ایام الله دهه مبارک فجر، مراغه – ایرنا – معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه اعلام کردند که طرح توسعه روستایی با اعتباری بالغ بر ۷۴۰ میلیارد ریال در بخش مرکزی این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

اختصاص ۷۴۰ میلیارد ریال برای آبادانی روستاهای مراغه

توسعه عمرانی در روستاهای مراغه: آسفالت‌ریزی ۲۱۰ هزار مترمربع از معابر روستایی

داود اسدیان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت که این طرح شامل آسفالت‌ریزی بر روی ۲۱۰ هزار مترمربع در روستاهای این منطقه با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال و همچنین زیرسازی بر روی ۱۸۰ هزار مترمربع با مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال می‌باشد.

او اظهار کرد: ۸۸ هزار مترمربع از زمین جهت جدول‌گذاری، شامل جوب، آبرو و کانیو با هزینه ۸۰ میلیارد ریال و پنج هزار مترمربع از سطح جاده‌ها با سنگ‌فرش و سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریال، از طرح‌های افتتاحی امروز در بخش مرکزی این شهرستان بودند.

وی افزود که در طول سال جاری، مردم برخی از روستاهای این منطقه مشارکت مالی بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال را در اجرای پروژه پل بین مزارع «آشان» و «یایشهری» و دیگر طرح‌ها داشتند.

بخشدار بخش مرکزی مراغه هم افزود: این طرح‌ها در ۶۰ روستای این شهرستان انجام شده و تقریباً ۷۰ هزار نفر از ساکنان این مناطق از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند شده‌اند

“ناصر امیررحمتی” اظهار کرد: حجم طرح‌های افتتاحی در بخش مرکزی مراغه در دهه فجر سال گذشته ۲۲۵ میلیارد ریال بود، اما در سال جاری با افزایش به ۵۱۵ میلیارد ریال، به مجموع ۷۴۰ میلیارد ریال رسید.

وی افزود که در طول هفته دولت امسال، ۳۴ طرح توسعه روستایی با هزینه ۲۵۰ میلیارد ریال در بخش مرکزی مراغه به افتتاح رسیده است.

به گزارش ایرنا، روز گذشته نیز ۳۴ طرح دیگر با هزینه ۱۸۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال در روستاهای بخش سراجوی مراغه به مرحله بهره برداری رسیده‌اند تا توسعه روستایی در این شهرستان به تداوم خود ادامه دهد.

توسعه روستایی در مراغه در سال گذشته با وجود محدودیت‌ها و کمبودهای مالی، پیشرفت چشمگیری داشته و تاکنون گازرسانی به ۱۷ روستا و احداث ۹۰ کیلومتر جاده روستایی صورت گرفته است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *