پایگاه خبری هامپوئیل
0

سد علویان، شریان حیاتی مزارع مراغه:

سد علویان، شریان حیاتی مزارع مراغه:
بازدید 42

رئیس اداره آب و فاضلاب شهر مراغه اعلام کرد که آب از سد علویان به زمین‌های کشاورزی شهرستان‌های مراغه و بناب منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی؛ رئیس اداره آب و فاضلاب شهر مراغه اظهار داشت: این انتقال آب از سد علویان به دلیل بارش‌های فراوان در فصل زمستان و بهار، در مقایسه با سال‌های گذشته، با سرعت بیشتری انجام شده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که حدود ۸۰ درصد ظرفیت سد علویان امسال از آب برخوردار خواهد بود.

رئیس اداره توضیح داد: سد علویان تقریباً ۶ هزار هکتار از باغات و زمین‌های کشاورزی شهرستان‌های مراغه و بناب را به آب می‌رساند.

وی اظهار کرد: با توجه به بارندگی در فصل زراعی که به حدود ۲۷۰ میلیمتر رسیده است و با ذخیره‌سازی آب در سد علویان تا پایان فصل تابستان، نیازهای آبی کشاورزی و باغات دائمی این منطقه تامین خواهد شد.

رئیس اداره افزود: در این شرایط، اولویت اصلی استفاده از آب سد علویان برای تامین آب شرب برای ۲۰۰ هزار نفر شهر مراغه است و در سال جاری مشکلی در این زمینه پیش‌بینی نمی‌شود.

وی یادآور شد: آب رودخانه صوفی چای پس از ایجاد مناظر زیبای طبیعی، به باغات و مزارع دائمی در اطراف شهر مراغه منتقل می‌شود.

در پایان، رئیس اداره تأکید کرد: همزمان با رونق فعالیت‌های شهری و روز مراغه، آبیاری از سد علویان فضایی خنک و دل‌نشین را در امتداد رودخانه صوفی چای ایجاد کرده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *