پایگاه خبری هامپوئیل
0

تحقق عدالت اجتماعی در مراغه: افتتاح ۲۰ واحد مسکن برای محرومان

تحقق عدالت اجتماعی در مراغه: افتتاح ۲۰ واحد مسکن برای محرومان
بازدید 11

مراغه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه اعلام کرد: در هماهنگی با چهارمین روز از جشنواره دهه مبارک فجر، ۲۰ واحد مسکن برای محرومان، با همکاری بنیاد مسکن و بسیج سازندگی، به بهره‌برداری رسیدند.

«اکبر ابراهیمی»، در جریان مراسم بهره‌برداری از این مساکن، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر یک از این واحدها دارای زیربنای ۵۰ تا ۵۵ مترمربع است و هرکدام با هزینه‌ای در حدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث شده‌اند.

وی افزود: از این مبلغ، یک میلیارد ریال توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت بلاعوض و ۲ میلیارد ریال نیز توسط بانک مسکن از طریق تسهیلات کم‌بهره پرداخت شده است.

همچنین ابراهیمی اظهار کرد که ۵۰۰ میلیون ریال دیگر از محل تسهیلات بدون بهره کمیته امداد امام خمینی (ره) و صندوق امداد ولایت تامین شده و بسیج سازندگی شهرستان نیز در عملیات اجرایی این پروژه‌ها مشارکت داشته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه افزود: کلیه این تلاش‌ها منجر به هزینه هفتاد میلیارد ریال برای احداث این مساکن روستایی شده است، که همگی در مناطق روستایی از جمله «خرمازرد» و «ملاقاسم» واقع شده‌اند.

موفقیت مراغه در ریشه کنی معضل انتظار مسکن برای محرومان

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراغه اعلام کرد که این کمیته در زمینه مسکن محرومان، هیچ مددجوی پشت نوبتی ندارد. او افزود که از این ۲۰ واحد که امروز به محرومان تحویل داده شده، بیشتر آنها به عنوان مددجویان جدید به ثبت رسیده‌اند.

«ابراهیمی»  اظهار کرد که ساخت این ۲۰ واحد پس از شروع هفته دولت امسال آغاز شده و در طول هفته دولت، ۲۴ واحد دیگر نیز افتتاح شده و احداث این ۲۰ واحد به مرحله اجرا درآمده است. وی اعلام کرد که تا هفته دولت سال ۱۴۰۳، این واحدها به بهره‌برداری خواهند رسید.

تحقق عدالت اجتماعی در مراغه: افتتاح ۲۰ واحد مسکن برای محرومان

استفاده از انرژی پاک: مددجوی کمیته امداد در سرج صاحب پنل خورشیدی شد

در ادامه، ابراهیمی اعلام کرد که امسال ۱۱۰ واحد از مساکن مددجویان با هزینه ۶ میلیارد ریال نیز تعمیر شده‌اند. به علاوه، در راستای توانمندسازی مددجویان، افزود که یکی از مددجویان در روستای سرج، از پنل خورشیدی بهره‌مند شده است تا امکان اشغال و توانمندسازی این فرد فراهم شود.

«ابراهیمی» اظهار کرد: افراد نیازمندی که توانایی انجام کار را ندارند، با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره برق با بهره‌مندی از تسهیلات، به همراه همکاری بسیج سازندگی، به مالکیت نیروگاه خورشیدی دست می‌یابند.

تولید پنج کیلووات برق این نیروگاه به شبکه توزیع برق متصل می‌شود و هزینه تولید به عنوان کمک به افراد نیازمند پرداخت می‌شود. او امیدوار است که تعداد افراد  مالک این نیروگاه‌های خورشیدی در سطح شهرستان به ۳۰ نفر افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، پنج هزار خانوار در شهر مراغه تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند و تعداد جمعیت این خانوارها حدود هشت هزار نفر می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر