پایگاه خبری هامپوئیل
0

قلعه نویی: در بدشانسی مطلق باختیم

قلعه نویی: در بدشانسی مطلق باختیم
بازدید 15

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: باید به فینال می‌رسیدیم، اما شانس با ما یار نبود.

به گزارش خبرنگار ورزشی هامپوئیل، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، در نشست خبری پس از شکست ایران مقابل قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهاراتی داشت.

وی ابتدا از مردم ایران معذرت‌خواهی کرد و اظهار کرد: “قبل از هر چیز از مردم ایران معذرت‌خواهی می‌کنم. ما باید امروز مردم را خوشحال می‌کردیم و به فینال می‌رفتیم ولی شانس با ما نبود. فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوبمان را در نیمه دوم انجام دادیم. از بازیکنانم ممنونم. شاید یکی از بهترین بازی‌هایشان را انجام دادند. فوتبال همین است. اگر از موقعیت‌هایتان استفاده نکنید، تنبیه می‌شوید. وقتی بازی ۲ بر ۲ شد به جز پنج دقیقه بعد از آن توپ دست ما بود. به تیم قطر هم تبریک می‌گویم. اگر نزنی می‌خوری. من نمی‌توانم از بازیکنان ایراد فنی بگیرم. با این حال هم بدشانس بودیم و هم از موقعیت‌هایمان استفاده نکردیم.”

در مورد دلایل ناکامی ممتد ایران در بازی‌های مهم، قلعه‌نویی اظهار کرد: “ما ایراد فنی از این بازی نمی‌توانیم بگیریم. ما موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم ولی توپ‌هایمان تبدیل به گل نشد. چرا تیم ما نمی‌تواند ببرد؟ فوتبال همین است. ژاپن،‌ کره و عربستان هم با آن همه سرمایه‌گذاری حذف شدند. من از کسی نمی‌توانم ایراد بگیرم و مقصر باخت من هستم. اگر بحث فنی باشد ما باید با اختلاف چهار، پنج گل می‌بردیم. اینکه روی یک حادثه به گل رسیدند، بحث دیگری است. بحث ساختارسازی هم باید در وقت دیگری صحبت کنیم. امشب یکی از شب‌های بد زندگی من است و باید به سال ۲۰۰۷ برگردیم.”

در مورد عملکرد مهدی طارمی و عدم تعویض او در نیمه دوم، وی اظهار کرد: “وقتی بخواهید تعویض کنید، دو حالت دارید. یا اینکه تیم شما روند خوبی ندارد که باید تغییر سیستم بدهید. خودتان قضاوت کنید؛ قبل از گلی که خوردیم باید سه، چهار گل جلو می‌افتادی

م. مهدی طارمی هم بد بازی نمی‌کرد و با جابجایی‌هایش با سردار توانست موقعیت ایجاد کند. بازیکن بزرگ اگر خوب نباشد باید تعویض شود ولی وقتی تیم خوب کار کند، نباید تعویض کنیم. اگر مهدی طارمی را تعویض می‌کردیم و گل می‌خوردیم، همین دلیل باختمان می‌شد. من نمی‌توانم ایراد فنی از نیمه دوم بگیرم. ما دچار بدشانسی شدیم. ما چندین موقعیت داشتیم. به نظرم دروازه‌بان قطر باید بهترین بازیکن می‌شد. بدشانسی زیاد داشتیم مثل همان توپی که به دیرک خورد و به بیرون رفت. موقعی باید تعویض کنید که تیم‌تان روند خوبی ندارد مانند نیمه اول. مهدی طارمی وظیفه‌اش را که به عمق زدن در جریان بازی بود به همراه سردار آزمون خوب انجام داد.”

در ادامه، قلعه‌نویی درباره عملکرد خط دفاعی ایران و عدم استفاده از مدافعان جوان، توضیحات داد: “شما همین چهار روز پیش در بازی با ژاپن از همه چیز تعریف کردید چرا که موقعیتی به آنها ندادیم. گل اول کمانه کرد، گل سوم هم که شوت حریف پاس گل شد و رامین یک سانتی متر آفساید را پر کرد. تغییرات احتیاج به زمان دارد. اگر با یک ترکیب جوان می‌باختیم باید از نظر روحی و روانی آنها را درست می‌کردیم. من از ساختار دفاعی‌مان راضی هستم. گل‌هایی که خوردیم استثنایی بود. اینها به خط دفاعی ربطی ندارد.”

در پایان، او درباره برنامه بعدی‌اش در تیم‌ملی اظهارات کرد: “باز هم من خدمت شما عرض می‌کنم که باید از بازیکنانم تشکر کنیم. ما یک تورنمنت خوب داشتیم ولی شانس با ما یار نبود. اکثر گل‌هایی که خوردیم بدشانسی بوده است. دیگر ما از الان باید به فکر تغییرات باشیم و باید یکسری نیروهای جوان‌تر وارد چرخه تیم‌ملی کنیم و بتوانیم تغییرات بالای ۶۰ درصد داشته باشیم که هم تیم جوان شده باشد و هم از نظر نتیجه عقب نیفتیم. اکثر لژیونره

ای ما وقتی به اردو آمدند می‌توانستند دو بازی برای باشگاهشان انجام دهند ولی از همان روز اول آمدند چون تیم ملی برایشان مهم بود. واقعا یک ماه است که این بازیکنان تمام فکر و ذکرشان تیم‌ملی و مردم بود ولی امروز اوج بدشانسی هم بود. اگر ایراد فنی بوده مسئولیتش با من است. اگر توپ به گل تبدیل شده بود، سوال‌ها متفاوت بود. این قانون فوتبال است، وقتی نبرید رسانه‌ها باید شما را مورد سوال قرار دهید. اگر قرار است کسی معذرت خواهی کند، آن فرد من هستم. ایرادی اگر هست با من است.”

سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به سوالی که آیا از تیم قطر آنالیز اشتباه داشته که در نیمه دوم تغییر تاکتیک داد و مهدی طارمی را به دروازه نزدیک‌تر کرد؟ گفت: “من اگر اشتباه نکنم، ما دو تغییر نسبت به بازی ژاپن داشتیم. به نظرم آنالیز درستی داشتیم و دو موقعیت ایجاد کردیم. ما یکی، دو موقعیت ایجاد کردیم. ما با همان سیستم بازی با ژاپن را بازی کردیم و تغییراتی نداشتیم. من در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم که میلاد محمدی و محبی به خاطر اینکه در بازی ژاپن خیلی دویدند، نتوانستیم از آنها از ابتدا بازی بگیریم. در نیمه دوم مهدی طارمی را به سردار نزدیک کردیم که بیشتر موقعیت ایجاد کرد. ما آنالیز خوبی از قطر داشتیم. باز هم می‌گویم که این فوتبال است. من فکر می‌کنم این بازی بیشتر از همه بازی‌هایمان موقعیت داشتیم ولی توپ‌هایمان به گل تبدیل نشد.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *