پایگاه خبری هامپوئیل
0

جشنواره موسیقی عاشیقی در مراغه: تجلیل از مقام هنرمندان

جشنواره موسیقی عاشیقی در مراغه: تجلیل از مقام هنرمندان
بازدید 10

به منظور سازماندهی موسیقی فولکلور و محلی، یک جلسه با حضور هنرمندان موسیقی عاشیقی مراغه برگزار شد.

از سال‌های گذشته، با تأسیس انجمن موسیقی مراغه، این هنر نیز همانند دیگر سبک‌های موسیقی، در این انجمن، به عنوان یک کانون مجزا فعالیت می‌کند.

نشست‌های مکرری که در گذشته برگزار شده بودند، نشان دهنده تلاش برای سازماندهی و انگیزه‌بخشی برای هنرمندان این حوزه بوده است. با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه، انجمن موسیقی مراغه به دنبال برنامه‌هایی برای ارتقاء این هنر اصیل منطقه است.

در این راستا، یک جلسه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه برگزار شد و برنامه‌های سال آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

یوسف عبدی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه، در این جلسه، نقش ادبیات و موسیقی عاشیقی را در حفظ هویت فرهنگی و ترویج ارزش‌های فولکلوریک تأکید کرد. او اظهار کرد که راویان این موسیقی، با پایبندی به باورهای مردم، به حفظ و ارتقاء فرهنگ و هنر منطقه کمک می‌کنند.

هادی راستگار، رئیس انجمن موسیقی مراغه، همچنین برنامه‌ها و فعالیت‌های اخیر انجمن را بررسی کرده و به اهمیت میراث شفاهی این هنر اشاره کرد. او تأکید کرد که عاشیق‌ها نه تنها اشعار و داستان‌های آذری را اجرا می‌کنند، بلکه ارزش‌های اجتماعی مهمی را نیز به جامعه منتقل می‌کنند.

ایشان افزود که عاشیق‌ها، با استفاده از بداهه‌خوانی و مهارت خاص خود، شعر و آهنگ‌ها را ساخته و در مراسم‌ها اجرا می‌کنند. او به اهمیت ارزش‌گذاری به این هنر و ترویج آن اشاره کرد و گفت که انجمن موسیقی مراغه با برنامه‌های متعددی در این راستا فعالیت خواهد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *