پایگاه خبری هامپوئیل
0

هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید عربستان

هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید عربستان
بازدید 16

آنگونه که رودی گالتی خبرنگار اسکای نوشته است، تیم مذاکره کننده‌ای از سوی عربستان سعودی راهی اروپا شده تا جزئیات و برنامه استراتژیک این کشور برای پنجره بعدی بازار نقل و انتقالات را اولویت‌بندی کرده و آنها با برخی از چهره‌های نامدار شاغل در فوتبال اروپا وارد مذاکره شوند.

به گزارش خبرنگار ورزشی هامپوئیل، جذب بازیکنان معروف و معتبر تنها به تابستان گذشته محدود نمی‌شود. فوتبال عربستان در حال جذب چندین ستاره برجسته است. با سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در فصل اخیر، عربستان به دنبال جذب چهار بازیکن معروف دیگر است.

بر اساس گزارش رودی گالتی، خبرنگار شبکه اسکای، یک تیم مذاکره‌کننده از سوی عربستان سعودی به اروپا سفر کرده است تا جزئیات و برنامه‌های استراتژیک این کشور برای نقل و انتقالات فوتبالی را در پنجره بعدی بازار مشخص کند و با برخی از بازیکنان برجسته فوتبال اروپا مذاکره کند.

در لیست اولویت‌های سعودی‌ها، نام کوین دی بروینه آشکار است. این بازیکن منچسترسیتی، که به گفته‌ها هدف تابستانی باشگاه النصر عربستان است، از مهاجمان برجسته و با استعداد فوتبال اروپا شناخته می‌شود. عربستان که در تلاش برای تبدیل شدن به قهرمان کشور و قاره آسیا با جذب بازیکنانی همچون رونالدو، مانه، لاپورته و بروزوویچ بود، در حال حاضر رقابت در لیگ را به الهلال واگذار کرده است.

هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید عربستان

تاکنون، تیم النصر در آسیا به قهرمانی نرسیده و به همین دلیل همواره مورد استهزا و تمسخر توسط رقیب خود، الهلال که چهار بار قهرمان قاره شده است، قرار گرفته است. مالکان باشگاه قصد دارند با جذب دی بروینه و حضور او در کنار بروزوویچ، همچنین با تقویت تیم از طریق جذب چند بازیکن وینگر، تلاش کنند تا جام‌های مختلف را به دست آورند، هرچند که امسال نیز هنوز شانس قهرمانی در آسیا و لیگ برای آن‌ها وجود دارد.

امروز، رسانه تاک اسپورت اعلام کرده است که منچسترسیتی برای فروش دی بروینه، مبلغ 100 میلیون پوند را تعیین کرده است و در صورت تلاش تیم‌های عربستانی مانند النصر برای جذب این بازیکن بلژیکی، باید علاوه بر پرداخت دستمزد سنگین دی بروینه، مبلغ مورد نظر منچسترسیتی را نیز پرداخت کنند.

بازیکن دیگری که مدت‌هاست نام او در ارتباط با حضور در عربستان مطرح شده است، محمد صلاح است. او با توانایی در زبان عربی و همچنین به دلیل مسلمان بودن، مورد توجه تیم‌های سعودی قرار گرفته است. الهلال به شدت علاقه‌مند به جذب این بازیکن مصری است و قصد دارد در تابستان برای جلب توجه او تلاش کند.

هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید عربستان

صاحب رتبه اول فعلی لیگ عربستان که به جدیت به دنبال قهرمانی آسیا است و فصل استثنایی‌ای را با برد‌های متوالی تجربه می‌کند، علاقه‌مند است که این بازیکن مصری را برای فصل آینده جذب کند و گفته می‌شود که پیشنهاد 100 میلیون یورویی این باشگاه برای جلب ستاره لیورپول آماده است.

در حال حاضر، دو نام دیگر نیز در فهرست تابستانی باشگاه‌های عربستان دیده می‌شوند. سون هیونگ مین، ستاره برجسته کره‌ای تیم تاتنهام، همراه با لوکا مودریچ، که به عنوان دومین فرد جدی نیز در سال‌های آخر فعالیت فوتبالی‌اش به خاورمیانه می‌آید و امیدوار است که از پول‌های سرمایه گذاران سعودی بهره‌مند شود.

هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید عربستان

الاتحاد مدتی است که در تلاش برای جذب سون هیونگ مین قرار دارد و حتی پیشنهادات غیررسمی را به این بازیکن ارائه کرده است. آیا آنها در تابستان موفق به جذب کاپیتان تیم‌های ملی کره جنوبی و تاتنهام خواهند شد یا خیر، باید دید.

به هر حال، این لیست کاملی از ستارگانی که سعودی‌ها برای تابستان در نظر دارند، نیست. آنها از چهره‌های برجسته‌تری مانند مارک آندره ترشتگن و روملو لوکاکو نیز علاقه‌مندند. بدون شک، یک تابستان پر سر و صدا و پرتحرک دیگر برای این کشور ثروتمند آسیایی در انتظار است و باید دید که کدام ستاره‌ها به عربستان جذب می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *