پایگاه خبری هامپوئیل
0

ابتکار یک معلم مراغه‌ای برای ترویج مصرف بهینه آب در دانش‌آموزان

ابتکار یک معلم مراغه‌ای برای ترویج مصرف بهینه آب در دانش‌آموزان
بازدید 18

یک مربی خلاق اهل مراغه به‌عنوان یکی از برترین انتخاب‌های کشوری برای ایجاد آگاهی درباره مصرف بهینه آب در دانش‌آموزان شناخته شد.

به گزارش از خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی؛ نسرین بایزید، معلم پایه اول دبستان شهید بهروز نژاد در آذربایجان شرقی، با بهره‌گیری از روش‌های نوین آموزشی، توانسته است نگرش و رفتار دانش‌آموزان را نسبت به مصرف آب بهبود بخشد.

این مربی خلاق اظهار داشت: با استفاده از روش‌هایی همچون داستان‌گویی، ارائه مدال قطره آب، زینت‌دهی بطری آب، و نمایش فیلم‌ها، به دانش‌آموزان نحوه صحیح مصرف آب را آموزش داده‌ام.

وی افزود: این دانش‌آموزان با حمل مدال‌های آبی که بصورت گردن آویز هستند، پیام مهم مصرف بهینه آب را به سایر همکلاسی‌ها منتقل می‌کنند.

نسرین بایزید افزود: دانش‌آموزان در نقش نگهبانان آب، حتی در خانه نیز به افراد خانواده یادآوری می‌کنند که باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

وی اظهار داشت: برای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب و سایر نعمت‌ها، لازم است که در تمامی مراحل تحصیلی اقداماتی مشابه با توجه به سن و پایه تحصیلی دانش‌آموزان صورت گیرد.

این معلم خلاق با تلاش و خلاقیت خود موفق به کسب جایزه برگزیده ملی در جشنواره تجارب برتر تربیتی وزارت آموزش و پرورش شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *