پایگاه خبری هامپوئیل
0

نگاهی به آمار انتخابات مجلس دوازدهم در مراغه

نگاهی به آمار انتخابات مجلس دوازدهم در مراغه
بازدید 13

در حوزه انتخابیه مراغه، عجب‌شیر، سراجو و قلعه‌چای با جمعیتی بالغ بر ۲۵۷ هزار و ۷۱۳ نفر، انتخابات مجلس دوازدهم برگزار شد. در این انتخابات، مشارکت مردم با نسبت ۴۹/۹۲ درصد، که بالاتر از میانگین استانی بود، ثبت شد.

به گزارش ایرنا، در روز انتخابات، ۹۶ هزار و ۲۲۶ نفر از مراغه و ۳۲ هزار و ۴۲۲ نفر از عجب‌شیر در فرایند رأی‌گیری شرکت کردند. این مشارکت به ترتیب به نسبت ۴۷/۴۷ درصد و ۵۸/۹۱ درصد در این دو شهرستان ثبت شد.

در این حوزه انتخابیه، ابتدا ۴۵ داوطلب برای عضویت در مجلس دوازدهم توسط هیئت اجرایی و شورای نگهبان تایید شده بودند. اما ۱۵ نفر از آن‌ها انصراف دادند و در نهایت، رقابت بین ۳۰ داوطلب باقی‌مانده منجر به انتخاب “سیدفرید موسوی” به عنوان نماینده مردم این حوزه شد.

انتخابات در شرایطی از رقابت و با حفظ سلامتی و امنیت مردم برگزار شد و مشارکت بالای آن‌ها، نسبت به میانگین استانی، باعث شد تا تمامی شاخص‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری در این دوره به نحوی مطلوب دست یابد.

در روز انتخابات، افراد مختلف جامعه در ۱۸۵ شعبه اخذ رای در مراغه و ۸۶ شعبه در عجب‌شیر حضور داشتند. برخی از آن‌ها با رای اولی حضور یافتند، برخی دیگر با استفاده از عصا و ویلچر و برخی هم به صورت خانوادگی به صندوق‌های رأی مراجعه کردند.

«مرتضی مینویی»، علی‌رغم اینکه تنها چند روز پیش مسئولیت ستاد انتخابات و فرمانداری مراغه را به عهده گرفته بود، اما بسیاری از معتمدان شهر به طور گسترده اعلام کردند که روند برگزاری انتخابات به شکلی قابل قبول انجام شده و شهرستان، علی رغم درگیری‌های اولیه در یکی از ستادهای انتخاباتی در روز اول مهلت قانونی تبلیغات، رویداد بزرگ سال را به بهترین شکل ممکن پشت سر گذاشته است.

به گزارش ایرنا، مردم این حوزه انتخابیه را می‌توان از جوانب مختلف برنده انتخابات ۱۱ اسفندماه دانست. از یک سو، آنها مشارکت مطلوبی در انتخابات را نشان دادند و از سوی دیگر، در برگزاری یک رقابت سالم و رقابتی در یک فضای امن شرکت کردند که این امر نشان دهنده تقویت سرمایه اجتماعی و توسعه شهرستان از طریق اتحاد و همبستگی است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *