پایگاه خبری هامپوئیل
0

۷۷ مدرسه و ۱۱ خانه بهداشت، نمادی از عدالت اجتماعی در آذربایجان شرقی

۷۷ مدرسه و ۱۱ خانه بهداشت، نمادی از عدالت اجتماعی در آذربایجان شرقی
بازدید 15

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام در آذربایجان شرقی، حمیدرضا علیان‌زادگان، در یک دیدار با آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی، امام جمعه مراغه و عضو مجلس خبرگان رهبری، به بررسی فعالیت‌های این بنیاد در استان آذربایجان شرقی پرداخت.

علیان‌زادگان تأکید کرد که بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام، در حوزه‌های جمعیت و خانواده، سلامت و عمرانی اجتماعی در مناطق محروم استان آذربایجان شرقی، اقدامات گسترده‌ای انجام داده و در حال ادامه این اقدامات می‌باشد.

در زمینه عمرانی اجتماعی، علیان‌زادگان اعلام کرد که بنیاد ۱۵ خرداد، ۷۷ مدرسه با ۲۷۳ کلاس درس در مناطق روستایی و محروم ۱۸ شهرستان استان آذربایجان شرقی را احداث کرده است.

وی افزود که این بنیاد ۱۱ خانه بهداشت را نیز در ۷ شهرستان استان بنا نموده و به مردم محروم ارائه نموده است.

در بخش خانواده و جوانان، بنیاد ۱۵ خرداد به ۴۰۰ بسته لبخند مادری که شامل تمامی اقلام مورد نیاز نوزادان تا یک‌سالگی، کارت هدیه برای مادر به ازای هر فرزند و شش ماه پوشک مصرفی نوزادان می‌باشد، به خانواده‌هایی که از سال گذشته تاکنون در استان آذربایجان شرقی صاحب فرزند چندقلو شده‌اند، کمک کرده است.

علیان‌زادگان اظهار کردند که طبق آمارهای در دسترس، ۱۸۷ خانواده که بیش از سه فرزند دارند و فرزند سوم آن‌ها پس از سال ۱۴۰۱ متولد شده است، جزو جامعه هدف طرح «ایران جوان» محسوب می‌شوند. این خانواده‌ها، علاوه بر دریافت کارت هدیه و افتتاح حساب بانکی به نام فرزند، به منظور دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، به بانک عامل معرفی شده‌اند. همچنین، ۱۴۸ زوج نابارور از استان نیز جهت دریافت تسهیلات درمانی ناباروری به بانک معرفی شده‌اند.

در زمینه سلامت، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد اعلام کرد که تا به امروز، ۵۷۵ کمک‌هزینه درمان به افراد مبتلا به سرطان و بیماری‌های سخت‌درمان در استان آذربایجان شرقی پرداخت شده است.

همچنین، علیان‌زادگان افزود که تا کنون ۴۴۳ کودک کم‌شنوا و ناشنوا در استان برای درمان و کاشت حلزون و خدمات پس از کاشت، مورد حمایت قرار گرفته‌اند. به علاوه، ۳۸۳ کودک مبتلا به تنبلی چشم در مناطق محروم استان، کمک‌هزینه خرید عینک دریافت کرده‌اند.

در راستای حمایت از افراد معلول، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد اظهار کرد که تا کنون از ۳۰۹ معلول در استان، با اهدای تجهیزات توان‌بخشی مانند ویلچر، واکر، تشک مواج، عصای جسمی حرکتی، عصای نابینایان، تشک و ویلچر، حمایت شده است. همچنین، ۱۸۱ مسکن در استان آذربایجان شرقی برای معلولان مناسب‌سازی شده است.

در مورد خوابگاه دانشجویی دخترانه ساخته شده در دانشگاه مراغه، علیان‌زادگان اطلاعات ارائه کرد که این خوابگاه با نام سردار شهید سلیمانی، با زیربنای ۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع احداث شده و قادر به پذیرش ۳۸۰ دانشجوی دختر است. هزینه ساخت این خوابگاه حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال بوده و امکانات آن شامل بهداشت، سالن ورزش، اتاق مطالعه، سالن رایانه، نمازخانه، اتاق تلویزیون، آشپزخانه و اتاق مهمان می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *