پایگاه خبری هامپوئیل
0

شهرک صنعتی عجب شیر ۱۳ هکتار توسعه می یابد

شهرک صنعتی عجب شیر ۱۳ هکتار توسعه می یابد
بازدید 6

مراغه – ایرنا – استاندار آذربایجان شرقی، دستور افزایش ۱۳ هکتاری وسعت شهرک صنعتی عجب شیر را صادر کرد.

به گزارش ایرنا در روز شنبه با نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مالک رحمتی، در بازدید از شهرک صنعتی عجب شیر، تأکید کرد که تلاش برای توسعه متوازن استان در اولویت است و افزود: “توسعه متوازن، مدیریت را آسان‌تر می‌کند.” او افزود که یکی از مولفه‌های اصلی تحقق توسعه متوازن، رشد شهرک‌های صنعتی است. برای توسعه شهرستان عجب‌شیر که دارای ظرفیت‌های متعددی است، افزایش وسعت شهرک صنعتی با رعایت مسائل زیست محیطی ضروری است.

وی اظهار کرد که شهرک صنعتی عجب‌شیر جای رشد دارد و وضعیت فعلی آن قابل‌قبول نیست. رحمتی بیان کرد: واحدهایی که در شهرک‌های صنعتی زمین می‌گیرند، حتماً باید فعال شوند، واحدهای تولیدی راکد نیز از طریق بررسی و رفع مشکلاتشان باید فعال شوند.

او با تأکید بر اینکه نمی‌پذیریم واحدی در یک شهرک صنعتی غیرفعال باشد چرا که هدف اصلی تولید و ایجاد اشتغال است، از فرماندار عجب‌شیر خواست برای بررسی و رفع مشکلات واحدهای راکد شهرک اقدام کند.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی ادامه داد: راه دسترسی به شهرک عجب‌شیر نیز در حال اجراست و راهداری نیز آسفالت این مسیر سه‌کیلومتری را سریع اجرایی کند.

او افزود: شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی نیز پست برق موردنیاز را برای شهرک صنعتی عجب‌شیر فراهم و تا آن موقع سه مگاوات به ظرفیت برق شهرک اضافه کند.

رحمتی یادآوری کرد: نیاز شهرک به خدمات آتش‌نشانی و درمانگاه نیز قابل‌حل است.شهرک صنعتی عجب شیر ۱۳ هکتار توسعه می یابد

استاندار آذربایجان شرقی همچنین اعلام کرد که تا پایان هفته دولت در سال آینده، تقاطع غیرهمسطح شهرک شهید سلیمی به بهره‌برداری خواهد رسید. در طول بازدید از محل پروژه، اظهار شد که ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای احداث این تقاطع توسط شهرک صنعتی شهید سلیمی و مابقی از منابع دولتی تامین خواهد شد.

عملیات اجرایی این پروژه از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و تاکنون به نسبت ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. اعتبار کل این طرح برآورد شده به مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال بوده و برنامه زمانبندی آن، مطابق قرارداد، به مدت ۱۸ ماه می‌باشد.

با توجه به گزارش ایرنا، استان آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی می‌باشد، که از این تعداد، ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در حال فعالیت هستند. بر اساس ۵ هزار و ۷۰۰ قرارداد ایجاد واحد صنعتی در این استان، تعداد سه هزار واحد صنعتی و تولیدی در حال اجرا و فعالیت است، در حالی که ۳ هزار و ۷۰۰ واحد دیگر غیرفعال مانده‌اند.

اراضی استان آذربایجان شرقی به مساحت ۱۱ هزار هکتار، به شهرک‌های صنعتی این منطقه اختصاص یافته است. از این کل مساحت، ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار به عنوان محل عملیات ساخت واحدهای صنعتی و تولیدی در حال اجرا یا اجرا شده است.

زمینه‌های فعالیت اصلی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی اغلب مرتبط با صنایع فلزی، شیمیایی و غذایی می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *