پایگاه خبری هامپوئیل
0

وام قرض الحسنه اشتغال ۱۲۰ میلیارد تومانی برای مراغه

وام قرض الحسنه اشتغال ۱۲۰ میلیارد تومانی برای مراغه
بازدید 13

در جلسه کارگروه اشتعال شهرستان مراغه، فرماندار شهرستان ویژه مراغه اعلام کرد که امسال مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان به عنوان تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به این منطقه اختصاص یافته است.

این منابع از طریق ۱۲ نهاد مختلف منتقل و پرداخت خواهند شد. به گفته فرماندار، هدف از این تسهیلات، ایجاد اشتغال با سود چهار درصد برای افراد جوینده و کارفرمایان است.

مرکز آذربایجان شرقی، داوود اسدیان در اجلاس اشتعال شهرستان افزود که این تسهیلات به منظور ترویج اشتغال و افزایش نرخ اشتغال در این منطقه اختصاص یافته و با همکاری دستگاه‌های متولی اشتغال و بانک‌ها، سرعت در جذب و پرداخت این وام‌ها تضمین خواهد شد.

فرماندار وویژه شهرستان مراغه، همچنین تاکید کرد که دستگاه‌های مسئول باید به دقت در توزیع عادلانه این تسهیلات و نظارت بر فرآیند تخصیص آن‌ها دست بیابند. او از اینکه شهرستان مراغه در گذشته یکی از قطب‌های تولید فرش در کشور بوده و اخیراً بافت و تولید فرش در این منطقه کاهش یافته است، ابراز نگرانی کرد.

داوود اسدیان با اشاره به اینکه تسهیلات تخصیص یافته بهترین فرصت برای احیای مجدد صنعت فرش دست بافت ابریشم در مراغه محسوب می‌شود، افزود که بخش قالی بافی به عنوان بخشی از صنعت، معدن و تجارت، بیشترین میزان این تسهیلات را دریافت خو اهند کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *