پایگاه خبری هامپوئیل
0

12 پروژه عمرانی ورزشی در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید

12 پروژه عمرانی ورزشی در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید
بازدید 7

رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری اداره کل ورزش و جوانان استان، در مراسم افتتاح 12 پروژه عمرانی در حوزه ورزش روستایی و عشایری استان در سال 1402 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، شاهرخ شفیعی، رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری اداره کل ورزش و جوانان استان، در خصوص اقدامات این مجموعه در سال جاری اظهار داشت: هدف از این تلاش‌ها، ایجاد شور و نشاط اجتماعی، افزایش انگیزه در بین جوانان روستایی و عشایری، و پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی بوده است.

وی افزود: در این راستا، اقدامات متنوعی در زمینه توسعه ورزش روستایی و عشایری صورت گرفته است، از جمله برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها و همایش‌های مختلف در روستاهای شهرستان‌های استان.

شفیعی تاکید کرد: طی نه ماهه سال 1402، رویدادهای فرهنگی و ورزشی مهمی در استان برگزار شد. این اتفاقات شامل جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر در قشلاق هارنا شهرستان کلیبر، مسابقات جام پرچم خانه‌های ورزش روستایی در سراب، مسابقات استانی گانیه پسران به مناسبت گرامیداشت کنگره 1200 شهید شهرستان میانه، و مسابقات استانی گانیه دختران به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در شهرستان مرند بود.

وی افزود: در این مدت، جشنواره‌های بومی محلی نیز در مناطق مختلف استان برگزار شدند، که از جمله آنها می‌توان به جشنواره بازی‌های بومی محلی بخش خسروشاه به مناسبت هفته بسیج، جشنواره بازی‌های بومی محلی بلند همتان در شهرستان مراغه، جشنواره بازی‌های بومی محلی روستای مرکید شهرستان هریس، و جشنواره بازی‌های بومی محلی در سالن مرزداران شهرستان تبریز اشاره کرد.

در پایان، رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری اداره کل ورزش و جوانان استان به پروژه‌های در حال احداث در روستاهای استان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاری، ۱۲ پروژه عمرانی از جمله هفت پروژه خانه ورزش روستایی و نشاط، یک خانه کشتی، دو چمن مصنوعی و دو سایت تیراندازی در روستاهای مختلف استان به بهره‌برداری رسیدند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *